ברז אינו רק פריט פרקטי שעוזר למגוון מטרות ניקוי, אלא ברז הוא גם תוספת עיצובית, או לפחות אמור להיות כזה. לא פעם נגיעה נכונה של ברז בחלל האמבטיה או המטבח מהווים טאצ' עיצובי חשוב שאין להתעלם ממנו, כך שמדובר על השקעה כספית יחסית שולית שעשויה להוות את ההבדל הרצוי, ליצור רושם עשיר וססגוני שלא ניתן להתעלם ממנו.

מבחר ברזים

כיום ניתן למצוא מגוון נרחב של ברזים: יש ברז אלקטרוני, ברז כדורי, ברז נשלף, ברז פרח, ברז סוללה, ברז שיוצא מהתקרה, ברז שלישייה שיוצא מהמשטח, ברז שיוצא מהקיר וכדומה. בנוסף לאופן הפרקטי גם יש מגוון עיצובים ורמות גימור עבור כל אופציה, כך שללא ספק ניתן להכריז שבחירת ברז עשויה להיות משימה כלל לא פשוטה. עם זאת יש להפוך את המבחר הרב ליתרון, כיוון שברור שהוא כולל את הברז הנכון ביותר גם עבור הצורך שלכם. מכאן שאם מבקשים לבחור ברז ראשי, יש להבין מהו השימוש המצופה ממנו ולאיזה חדר הוא מיועד ולאחר מכן יש להתחיל לראות מגוון אופציות תוך השוואה מתמדת בין הסגנון העיצובי של הברז לבין הסגנון הקיים של החדר המיועד.

שיקולים פרקטיים

מלבד מגוון עיצובי ברזים, גם יש מגוון אופציות של תצורות. על כן כאשר באים לבחור ברז יש לבחון את הגובה שלו, המרחק שלו מהקיר, אופן פיזור המים, החומר ממנו הוא עשוי, אופן השליטה על הזרם, בחינה האם הוא יוצא מהקיר או מהמשטח וכדומה, וכל זאת תוך התייחסות לפרמטרים שונים הנוגעים לנוחות הניקוי, עלויות וכדומה.

איכות

לבסוף יש לציין שאיכות מהווה פרמטר משמעותי כאשר מדובר על ברז. רבים עשויים לתהות מדוע אחר מאוד יקר בעוד השני הרבה פחות, בעוד שהעיצוב סה"כ זהה. ובכן הרבה פעמים יש להפרשים במחיר הצדקה, וזאת כי לאיכות יש מחיר! אם בוחרים בברז זול, יש לוודא שהחומרים שלו עמידים והוא יחזיק מעמד לאורך שנים, ואף שהמכלול בנוי בצורה יעילה כך שלא ייווצרו נזילות, לא יהיו רעשי רקע בזמן השימוש ושהזרם ייצא באופן חלק.