סאונה מקצועית – למטרות טיפול

לעולם אל תשהה למעלה מעשרים דקות בסאונת מנורת אינפרא אדום, אלא אם כן אתה מקבל תכנית איזון תזונתי מלאה המבוצעת כראוי. הסיבה היא שסאונה עלולה לגרום לשינויים עמוקים בכימיה של הגוף.

אלו הן הנחיות שגרתיות, אך אם הגוף מאוד לא מאוזן, מה שנפוץ, יותר מידי שימוש בסאונה עלול להפריע לכימיה של הגוף יותר וכתוצאה מכך לגרום לתופעות חמורות.

הבנת הטיפול בסאונה

רופאים הוליסטיים מחפשים שיטות טובות יותר לרפא את הגוף, באמצעים המתאפשרים במחירים זולים, ובשיטות חזקות מספיק על מנת להתמודד עם סאונה מקצועית של היום. בשנים עשר השנים האחרונות, סאונות מנורת אינפרא אדום נחשבת לשיטת ריפוי וגמילה, המיועדת לריפוי מצבים רבים ומגוונים.

סאונה אינפרא אדום

טיפול בסאונה אינפרא אדום קרוב נחשב כיום לחלק מרכזי מכל טיפול איזון תזונתי. הסיבות לכך רבות ויתרונות טיפול זה ידועים היטב בעולם הרפואה. טיפול סאונה מקצועית בתוכניות איזון תזונתיות מקוריות משפרות את יכולות הטיפול הרפואי.

היסטוריה קצרה

השימוש באמבטיות אוויר חמות להרפיה, ריפוי ושימוש טקסי חוזר אל ההיסטוריה הרחוקה. אינדיאנים והודים השתמשו בסאונה באופן קבוע כבר לפני ארבעים אלף שנים! המסורת של סאונה מקצועית נמצאת ברחבי העולם, ברוב התרבויות המתקדמות במידה מסוימת.

רוב הזמן, סאונות הונעו על ידי בניית מדורה תחת הסאונה, או חימום סלעים בשריפה, בשיטה שבוצעה אז כסאונת זיעה.

סאונות כיום

גרסה מודרנית הרבה יותר של רעיון הסאונה היא אור החשמל ליד סאונת מנורת אינפרא אדומה. ג'ון הארווי קלוג, רופא ממישיגן זכה בהמצאתו לפני כמאה שנים. את נורת החשמל המציא תומס אדיסון, ויחידות מוקדמות השתמשו בארבעים נורות רגילות קטנות.

סאונה מקצועית מסלקת רעלים מהר יותר מאשר הסאונות הזמינות המסורתיות. יחד עם זאת, היא אינה מוכרת או מובנת היטב בכלל.

סאונה מסורתית לעומת סאונה אינפרא אדום

קיימות מספר שיטות בסיסיות לחמם סאונה מקצועית.

סאונה מסורתית

כוללת חדר קטן או מרחב מחומם עם תנור שיושב בפינה אחת. המחמם מופעל על ידי חשמל, גז, עץ או דלק אחר.

בבקתות זעה מסורתיות אינדיאניות, המרחב מחומם באבנים חמות המונחות על שריפה. סוג סאונה מקצועית זו משתמש בהרבה חשמל או גז, וחייב להיות חם מאוד כדי לעבוד כראוי.

סאונות אינפרא אדום. משתמשות בחומרים מתכתיים ואלמנטים של פחמן לחימום. גופי החימום החשמליים מפוזרים ברחבי חלל הסאונה. למרבה הצער, כל סאונות אינפרא אדום רחוקות אלו פולטות שדות אלקטרומגנטיים העשויים להזיק ביותר.