השימוש במקלחונים במדינת ישראל הולך וצובר תאוצה עם אנשים רבים שמעדיפים להתקין מקלחונים בחדר הרחצה במקום אמבטיה, הן מגורמים כלכליים של חיסכון בצריכת המים והן מטעמים של ניצול טוב יותר של החלל. להלן עצות וטיפים שיסייעו לכם לבחור את סוג המקלחון המתאים ביותר לצרכיכם. החלוקה המרכזית המבחינה בין טווחי המחירים הגבוהים מתייחסת אל מידות מקלחון סטנדרטיות אשר מיובאים מסין לעומת מקלחונים תוצרת ישראל שנעשים על פי מדידה בביתו של הלקוח.

מקלחונים סטנדרטיים

גם בקבוצות מקלחונים אלו ניתן להבחין בחלוקה לתתי קבוצות נוספות, עליהן נרחיב בקצרה במאמר הנוכחי. חדרי אמבטיה בעלי קווי שיפוע ברצפה של שמונים על שמונים ס"מ או תשעים על תשעים ס"מ, אפשר להסתפק במקלחונים סטנדרטיים תוצרת חו"ל בהתאם אל מידות מקלחון זה. זאת אם אין צורך כמובן בחיתוך מיוחד בזכוכית או בכל מגבלה אחרת שמציב השטח. בנוסף, עיצוב דגמי מקלחונים אלו נחשב לבסיסי מאד ולא מתאים לדיירים שברצונם להעניק לחדר האמבטיה מראה יוקרתי יותר.

אפשרויות שונות להזמנת מקלחונים

יש לזכור כי מקלחונים שאינם מותקנים בהתאמה מלאה אל קווי השיפוע לא יצליחו לתפקד כשורה במסגרת מניעת יציאת מים. יחד עם זאת, גם בדגמים הסטנדרטיים שמיובאים מחו"ל, ניתן למצוא פתרונות רבים בכמה בחינות. ישנה אפשרות לרכוש מקלחון בדגם סטנדרטי בחלוקה אחרת של יחידות זכוכית כגון מקלחון פינתי בעל שתי דלתות כנף, מקלחון פינתי בעל שני דלתות כנף ושני קירות קבועים, מקלחונים מתקפלים פעמיים ומקלחוני הזזה. אפשרות נוספת של מקלחונים כרוכה בהזמנה של ייצור אישי לפי מידות.

הימנעות מאבנית

פיתרון זה מתאים לרוב כאשר מידות השטח המשופע או האגנית הן לא סטנדרטיות או בזמן שרוצים עיצוב ייחודי כמו למשל חיתוך זכוכית עקב מדרגה או ספסל רחצה, או כאשר חפצים בצורת צירים מסוימות ואפשרויות פתיחה או בדוגמת צריבה על גבי זכוכית וכן הלאה. האבנית היא אחת הבעיות הרווחות בישראל וניתן להבחין בה בכל חדר אמבטיה שהוא. כדי להימנע מהצטברות של אבנית חשוב לייבש את המקלחון באמצעות מגב גומי או מטלית יבשה להימנעות היווצרות של משקע אבנית.