רצוי לנקות את מתקן הג'קוזי מפעם לפעם. חיוני להשתמש בחומרים ייעודיים ולא בכל חומר ניקוי בו אתם משתמשים, למשל, לניקוי האסלה או הכיור, שכן מדובר בחומרים שונים. רצוי להשתמש בכל ניקוי בכמות צנועה של חומר. יצוין כי ג'קוזי אינו מיועד לרחצה יומיומית רגילה וכאשר משתמשים בו, רצוי להמעיט בחומרים כדוגמת שמנים או סבונים, שעשויים לסתום אותו. יתר על כן, עבור בעלי שיער ארוך – רצוי לאספו טרם הרחצה, כדי למנוע סתימות אפשריות.

לטובת ניקוי חלקים פנימיים וצנרת של הג'קוזי, כדאי להזמין טכנאי מתמחה שלוש או ארבע פעמים בשנה, גם במידה שלא נצפו בעיות כלשהן באמבט.

שטיפת הג'קוזי

על מנת לשמור על רמת היגיינה מספקת ולמנוע זיהומים, רצוי לשטוף את הג'קוזי באופן יסודי, גם כאשר זהו ג'קוזי פינתי, לפני כל טבילה. העניין תקף אף לג'קוזי הממוקם בחדר אמבט לצד מקלחון זכוכית, אולם חשוב אף יותר במידה שהוא מותקן בחצר. כאשר מדובר בג'קוזי חיצוני, יש להשתמש באמצעים מיוחדים לטובת הניקוי. ג'קוזי הממוקם בגינה מחוץ לבית דורש גם כיסוי תרמי.

איכות המים בג'קוזי

בכל ג'קוזי מותקנים מסננים השומרים על איכות המים. אפשר להשתמש בכלור לחיטוי המים, אולם האפשרות העדיפה היא להשתמש באוזון – יעיל ובריא יותר. נוסף על פעולת החיטוי, יש להבטיח כי אכן מדובר במים נקיים; אפשר לעשות זאת באמצעות מקלונים מיוחדים שניתן לרכוש, המודדים את איכות המים בג'קוזי.

אם בג'קוזי ישנם מים באופן קבוע, צריך להחליפם. תדירות החלפה מומלצת, במידה ונעשה שימוש תדיר בג'קוזי, היא אחת לשלושה חודשים, בעוד במידה שהשימוש אינו כה תדיר – פעם בשנה תספיק.

כאשר רוכשים ג'קוזי בימינו, חשוב להבין מה אנחנו קונים באמת, ולחקור ולדרוש לדעת את המפרט המדויק של המערכת; שואלים שאלות כלליות וממשיכים עם הפרטים הקטנים, המקצועיים והטכניים.

קיימות חברות רבות המספקות מתקני ג'קוזי פינתי וג'קוזי לגינה, מה שיוצר מבחר גדול למדי לרשות הקונים. לקוח שידע לשאול שאלות נכונות, ירוויח בסופו של דבר, יחסוך בכסף וייהנה ממוצר איכותי משך שנים ארוכות.

מנוע ג'קוזי – 3 כוחות סוס לפחות

לרוב, כוח של מנועי ג'קוזי נע בין ¾ ל-4 כוחות סוס. חשוב לבדוק במו עיניכם את כוח המנוע של הג'קוזי בו אתם מעוניינים, מעבר לאמונה שיש לכם באנשי המכירות. לא מעט תלונות מגיעות מלקוחות הטוענים שעל אף ההבטחות שקיבלו, הרי שבמקום מנוע 4 כוחות סוס, קיבלו פחות מכך. עוצמת מנוע גבוהה מבטיחה מוצר בעל אריכות ימים ועוצמת זרמים מרשימה.