אחת האפשרויות הפופולאריות ביותר בכל יום הולדת, היא להשכיר מתנפחים כדי שהילדים ישחקו עליהם. כולנו זוכרים את המשחקים האלו שהגיעו מאמריקה, והתנחלו בכל עיר בארץ בשנות ה-80 וה-90. היום לא חייבים לרדת לעיר, ואפשר להביא אחד כזה הביתה, לחצר או לפארק ולחגוג עם החברים והמשפחה. חשוב מאד לוודא את התקציב שלכם, ולבחור מבין האפשרויות את זו שאתם יכולים להשכיר וגם לדאוג לשמור על הילדים. לא מדובר במשהו יקר, אבל עדיין זוהי סוגיה בטיחותית. כל זה נכון במיוחד אם מדובר בסיטואציית השכרת מתנפחים מאתגרים.

מהי האחריות כהורים?

אם אתם הולכים על השכרת מתנפחים מאתגרים – כלומר כאלו שמשלבים גם משחק, קפיצות, משחקים מאתגרים, זה יהיה קצת יותר מסוכן באופן פוטנציאלי. בשל כך, שוב לזכור כי חייבים לקבל הדרכה מהחברה המשכירה וגם שאתם, ההורים שנשארים, אחראים לשלום הילדים ב-100%. כמה דברים שצריך לקחת בחשבון לפני יום ההולדת:

* חשוב להסביר לילדים שהם צריכים להיות זהירים. השכרת מתנפחים מאתגרים יכולה לסכן אותם, חשוב לנהל איתם שיחה קצרה, להסביר על המתקן, איך משתמשים בו, מה אסור ומה מותר וגם לפקח שזה קורה.

* חשוב לעמוד בצד, מי שאחראי מבינכם, ולשים לב שמה שאמרתם אכן קורה. חשוב לשמור שהם לא יריבו, לא יכו זה את זה, לא ידחפו וכמובן שלא יעברו על ההנחיות שנתתם כדי שלא יפלו. הדבר האחרון שאתם רוצים זה שאחד מהם ישבור יד חס וחלילה ולצערנו גם דברים גרועים יותר יכולים. זה לא אומר שאסור להם להשתולל ולשמוח, אבל חשוב לשים עליהם עין.

אחריות החברה המשכירה

בנוסף, בתור מי שמשכיר את המתנפח, חשוב שתפנו רק לחברת השכרת מתנפחים מאתגרים ברמה גבוהה שקיבלתם עליה המלצות או שהיא נראית לכם אמינה. חשוב לבדוק עם האדם שממנו שאתם משכירים שהוא מסביר היטב איך להשתמש, שהוא נעים ומסביר פנים ושהוא לא נראה חשוד… אתם רוצים שכול הילדים יצאו מהאירוע עם חיוך, ובשל כך, חשוב מאד שכל מתקן שתשקיעו בו כסף – יהיה כזה ששומר על הבטיחות של הילדים שלכם.