ההבדל בין סאונה רטובה לסאונה יבשה

רבים מכם ודאי תוהים אם יש הבדל גדול בין סאונד רטובה לבין סאונה יבשה, ולמען ההגינות נציין כי ההבדל הוא שמים וארץ לא רק בנתונים הטכניים אלא גם בתחושה ובתגובות הגוף לכל אחד מסוגי הסאונות. החלק המפתיע הוא שרמת הכבדת הלחות בכל התקן אינה קשורה למעלות החום בפועל הפוקדות את פנים ההתקן. הנתונים על הסאונות הללו בהחלט הפתיעו קוראים רבים וגרמו ללא מעט מתעניינים לחשוב טוב יותר על המפרט של הסאונה שהם שקלו להזמין.

סאונה רטובה – קווים לדמותה

מגיעה בממוצע ל- 60% מטמפרטורת המקסימום של סאונה יבשה, כלומר היא פחות חמה מסאונה יבשה, מעט יותר ממחצית. יחד עם זאת, בסאונה הזו הלחות מושלת בכיפה, וזה אומר שהסיכוי להזיע בפנים גבוה מאשר בסאונה יבשה. מה שיקרה בפועל הוא שהאוויר הטרופי, הידוע כאוויר לח ודחוס יורגש הרבה יותר בסאונה רטובה מאשר בזו היבשה. הלחות נועדה, למעשה לספק אינדיקציה לגוף האדם לגבי סף החום שהוא יכול לקלוט, ולכן רבים רואים בה כאמצעי ששומר על גופנו מחימום יתר, ממש כשם שכאב זו תחושה שבאה להתריע שיש בגופנו זיהום/פציעה.

 

סאונה יבשה – קווים לדמותה

סאונה יבשה, שלא כמו סאונה רטובה, אינה מכילה אחוזי לחות כאלה, אלא עשרות מונים מטה בהשוואה לסאונה רטובה. כך, יוצא שניתן לווסת את הטמפרטורה עם פחות התערבות של הגוף – כגון זעה והכבדה, אבל זה לא אומר שזה מה שנחוץ לגופכם מבחינה בריאותית. ההמלצה שלנו היא להתנסות בסאונות רטובות, לדעת היטב מה הגוף שלכם מסוגל, וכשיש לכם סאונה שהיא יבשה, לשהות בה עד אותה טמפרטורה. כך, תוכלו גם לדעת שאתם נמצאים בסף החום שהגוף שלכם מסוגל להכיל וגם לא תצטרכו לספוג לחות והכבדה כמו בסאונה הרטובה. במילים אחרות, רבים רואים בסאונה יבשה כחוויה משלימה ומהנה יותר בשל כך שלא נחשפים ללחות בעוצמות של סאונה רטובה, אבל דווקא משום כך חשוב להיזהר, ולהכיר היטב, בהתאם לבילוי הקודם שלכם בסאונה הרטובה, למה הגוף שלכם מסוגל.

אנו מאחלים הצלחה ברכישת התקן סאונה מכל סוג שתבחרו!