במה לבחור דק בצבע לבן או דק בצבע אגוז ?

בכל הנוגע לעיצוב רבים יודעים כי בחירת הריצוף בפינות הישיבה בבית בעיקר שמדובר בדק הנמצא בחזית הבית תשפיע מאד על עיצוב הבית, המראה הכללי של הבית, הנחת בחירת ריהוט הגן, ניקיון הדק ועוד.

מלבד זאת ברגע שאנו בוחרים דק ומתקינים אותו קשה מאד לחזור אחורה ולכן חשוב לבחור נכון !

בחירת סוג הדק … איך עושים זאת נכון ?

בכל הנוגע לבחירת דק חשוב לבחור נכון – כיום ניתן לבחור גם דק ממגוון סוגי עץ כמו עץ אורן או איפאה הנחשבים איכותיים אך יקרים ויש לתחזקם כמידי שנה, או לבחור דק סינטטי הנחשב קליל יותר, אטרקטיבי יותר במחירו וקל יותר להרכבה.

בחירת צבע הדק

לאחר שבחרתם את סוג הדק הרצוי הגיע הזמן לבחור את צבע הדק, ההתלבטות בדרך כלל הינה בין צבע דק כהה לבהיר שההתלבטות המרכזית היא בין דק לבן או דק בצבע אגוז. צבע האגוז היה נפוץ שנים רבות אך לאחרונה הצבע הלבן כבש את עולם העיצוב וניתן לראותו במבנים רבים.

היכן נפוץ הדק הלבן ?

את הדק הלבן ניתן לראות בעיקר מסביב לבריכות ולג'קוזי וישנה נטייה להשתמש בו לריצוף בריכות ומתקנים בבתים פרטיים אך גם במתקני ספא ובריכות במלונות, בתי הארחה ומבני קנטרי קלאב. את הדק הלבן נראה גם באולמות אירועים בבתי קפה ובמסעדות, שכן המראה הנקי והמודרני נפוץ בבתים בבנים חדשה והוא מקנה מראה של זרימה וטוהר עליו נוכל לשלב כל סגנון עיצוב וריהוט. חשוב לזכור כי, הדק הלבן לעומת זאת ידרוש יותר ניקיון ותחזוקה מה שמוביל אותנו שוב להתלבטות בין דק בצבע לבן או דק בצבע אגוז.

היכן נפוץ דק בצבע אגוז ?

דק בצבע אגוז נוכל לראות בכניסות, ובמרפסות לבתים פרטיים המעוצבים בסגנון כפרי, ואף בסגנון מודרני, פנג שוואי ובבתים חכמים. דק בצבע אגוז הוא דק קלאסי והוא שולט בעולם עיצוב הבית מאז ומתמיד, הדק נפוץ גם במסעדות ובתי קפה ונוסף לכך הוא אהוב מאד על בעלי ברים משום שהוא עמיד ברטיבות, וכתמים לא נראים על גביו בקלות. צבע האגוז משתלב עם מגוון רהיטים והוא נחשב הרמוני עם שלל עיצובים ונפוץ בריצוף בריכות ומתקני ספא.

אז כיצד בוחרים ?

אם ישנו קושי והתלבטות לא חובה לרוץ למעצב או אדריכל נוף, שכן כיום, מספיק לפנות אל אנשי המקצוע וחברות המתמחות בהתקנות דק על מנת להיוועץ עימם לגבי בחירת הצבע הנכון עבורכם. שתפו את אנשי המקצוע בהתלבטות, הציגו את החזון שלכם לגבי עיצוב הבית ואף פרטו מהו ריהוט הגן והאווירה הכללית שתרצו ליצור באזור הדק. אותם אנשי המקצוע באמצעות הניסיון הרב יוכלו לסייע לכם בבחירה הנכונה והתאמת הדק המתאים לצרכים שלכם ושל המרחב הנתון במבנה שלכם.