אריחי פסיפס עשויים להיות מזכוכית, אבן, פורצלן או קרמיקה, ולעיתים נמכרים כמו אריחים בודדים הרכובים על גיליונות קלים להתקנה. הם מסייעים להבין מספר דוגמאות של מקלחונים, בסגנונות שונים לעיצוב הכולל של חדר האמבטיה.

העיצובים יכולים להיות בסגנון קלאסי, רטרו, מודרני או פאנקי, וניתן להשתמש בפסיפסים כמעט בכל מקום בחדר האמבטיה.

עיצוב חדר אמבטיה בסגנון רטרו

זהו חדר רחצה בסגנון רטרו המעוצב בשחור-לבן כצבע משולב קלסי, אבל ניתן להשתמש גם בגוונים מודרניים לעיצובי רטרו.

פסיפסים היו חלק מהדוגמאות של מקלחונים ששימשו לראשונה לריצוף חדר אמבטיה. כשחדרי אמבטיה הותקנו לראשונה, הם הוסבו בדרך כלל מארונות ישנים או נלקחו מאזורים אחרים. כלומר, השטח לא יכול היה להיות יציב דיו לאריחים גדולים שעשויים היו להישבר.

דוגמאות של מקלחונים אחרים זמינות בפריסות אריחים בעיצובי ארט דקו וויקטוריאנים משנת 1902. אלו הם אריחים בדפוס משושה ועדיין נמצאים בשימוש בקומות אמבטיה במאה ה-21. בשילוב עם אריחים תחתיים על הקירות, אריחי רטרו מספקים סכימת עיצוב אינסטנט בחדר.

בעוד שאריחים ישנים בבתים נוצרו במקור מפורצלן מזוגג, אריחי פסיפס ניתנים כיום להשגה במחירים טובים בזכוכית, קרמיקה וחומרים אחרים.

אריחי קירות זכוכית קלים לניקוי במקלחת

היות ואריחי פסיפס מותקנים בשכבות, קל להתקין שטחים גדולים עם גבולות קטנים פשוט באמצעות חיתוך. סגנון זה מעניק לקיר מבטא בחדר האמבטיה באמצעות אריחי הפסיפס וקושר אותו לשאר החדר עם גבול המפעיל את המערכת.

דוגמאות של מקלחונים עם קירות מבטא שיש מותקנים מאחורי ראש המקלחת או על הקיר מול דלת האמבטיה, אם מקלחון מזכוכית. אריחי פסיפס יכולים לכסות מדפים ופינות אחסון לסבונים ושמפו בקירות, והארכת האריחים מהרצפה עד לתקרה יכולה להאריך את החדר.

גבולות פשוטים חסכוניים

אור פוגע באריחי הפסיפס משתנה בגלל הדרך שבה החדר מוקף. זה מושך את העין לגבול הקירות ומוסיף אור למרחב.

דוגמאות של מקלחונים עם פסיפס מבהיק מאבן מושחזת גדולה ליצירת עומק, או שימוש בפסיפס זכוכית צבעוני עם אריחי תחתית לבנים רגילים בחדר האמבטיה של ילדים, מאריכים את המראה בחדר האמבטיה, או שניתן ליצור עיצוב אחיד למקלחת.

פסיפסים מוסיפים עומק וגוון להשגת מראה מושך אוניברסאלי

פסיפסים הוגבלו פעם אל רצפת חדר האמבטיה, ואריחים גדולים שימשו על הקירות. היום, פסיפסים משמשים בכל מקום. שיטה אחת להשיג מראה עכשווי כפי שניתן לראות בדוגמאות של מקלחונים היא להשתמש באריחים גדולים ובפסיפסים על הקירות.

למרות הקווים הרבים שלהם, פסיפסים יוצרים מבנה הכולל רווח, מה שהופך את החלל לגדול יותר מכפי שהוא באמת. זה מושך את העיניים כלפי מעלה ויוצר מראה חזותי שפותח את החדר.

בשילוב עם רצפה פשוטה בקווים מועטים יחסית, ניתן להפוך את האמבטיה לגדולה ומבריקה. מומלץ להתקין פסיפסים מהרצפה עד התקרה ליצירת עומק, אור ועניין.