ג׳קוזי למרפסת – גם למי שאין גינה מגיע להתפנק

הידעתם שרוב אוכלוסיית מדינת ישראל לא גרה בבית או דירת צמודת קרקע, למרות שנכס כזה הוא החלום הישראלי? ובכל זאת, חלום הג'קוזי אינו בלתי אפשרי גם עבור אלו שגרים בדירות ללא גינה: ג'קוזי למרפסת הינו אופציה נפלאה עבורם. איך עושים זאת נכון?

אחד החלומות הכי ישראליים הוא כמובן בית צמוד קרקע, או דירת גן, עם גינה להתרווח בה בשעות הבילוי והפנאי. רבים חושבים שבמדינה שהמציאה את המושבים והקיבוצים, מדובר בחלום שהוגשם על ידי רוב האוכלוסיה – אבל הנתונים מלמדים אחרת: רוב אזרחי ישראל, בוודאי במגזר היהודי, לא גרים בבתים עם גינה או חצר פרטית – אלא בבנייני דירות עירוניים!

העובדה כי מיעוט, אמנם מיעוט גדול, של האזרחים, חיים את אותו חלום – הופכים אותו לחלום מבוקש עוד יותר.

למה אנשים רוצים גינה בביתם? גינה מקושרת ליותר חופש, לשטחי בילוי ופנאי גדולים יותר ולהתחברות לטבע ולאדמה. אין ספק כי רבים החולמים על בית עם גינה, חולמים על מרחב בילוי גדול ומגוון יותר מאשר רק מסגרת של קירות בתיהם.

אבל בעוד שרבים אינם יכולים לממש את החלום של בית צמוד קרקע, הם משקיעים את מיטב כספם בטיפוח התחליף: מרפסת הבית. אחד השדרוגים היותר מעניינים לדירות מרפסת בשנים הבאות – הוא ללא ספק ג'קוזי למרפסת.

אולם איך להתקין ג'קוזי למרפסת באופן נכון? איך ממשים את חלום הפינוק המושלם במרפסת שלכם, בלי לגרום נזקים למרפסת או לג'קוזי היקר עצמו?

ג'קוזי למרפסת – הכל מתחיל בתכנון

ישנם מערכות ג'קוזי בגדלים שונים ובצורות שונות. התאמתן למרפסת שלך תלויה בתכנון נכון, כולל התכנון של השטח המיועד בתוך המרפסת עבור הג'קוזי.

חשוב למדוד ולתכנן במדוייק את המיקום של הג'קוזי המיועד, על מנת לוודא שלא רק שישנו מקום להצבת הג'קוזי במרפסת עצמה, אלא יש מספיק מרווח לגשת אל הג'קוזי בביטחה ולהתנגב באופן מרווח לאחר השימוש בה.

רק לאחר מדידת המרפסת ותכנון המיקום המדוייק, ניתן לעשות סקר שוק למציאת דגם הג'קוזי המתאים עבור התכנון המתאים למרפסת שלך.

ג'קוזי למרפסת – תשתיות מתאימות

לא פחות חשוב מתכנון הגודל והמיקום של הג'קוזי למרפסת שלך, חשוב לבדוק שהתשתיות במרפסת מתאימות לג'קוזי המיועד.

בהקשר זה, חשוב לוודא שתשתיות החשמל והמים במרפסת מספיקות לתפעול תקין של מערכות הג'קוזי המיועד לרכישה.

לא פחות חשוב מכך היא מערכת ניקוז המים מן המרפסת, עבור ריקון הג'קוזי בעת הצורך או החלפת המים בתוכו.

לאחר בדיקת התאמת התשתיות, ובהנחה שביצעת את התכנון הנכון לגבי מיקום וגודל הג'קוזי, ניתן להזמין את אותה מערכת ג'קוזי למרפסת עליה חלמת, ולהתחיל להתפנק!