בריכות ספא – הספא יותר קרוב מתמיד!

במכון ספא מקצועי ישנם, כמובן, מספר סוגים של בריכות טיפוליות. לצד בריכת השחייה הידועה והמוכרת, ניתן לשלב גם בריכת זרמים לטיפול בבעיות מפרק או חיזוק השריר. מידע נרחב על שני סוגי הבריכות הללו ניתן למצוא במאמר אינפורמטיבי זה. באמצעותו, תוכלו לקבל פרספקטיבה על חומרי הייצור של הבריכות הללו, מקום נדרש בחלל החצר, ואביזרים נלווים שכדאי שיהיו בקרבת הבריכות.

בריכת שחיה

בריכת שחיה אינה אביזר ספא, אבל בבית היא יכולה להיות משולבת עמו. על מנת שזה יקרה, רצוי לרכוש, מראש, בריכה קטנה על מנת להשאיר מקום למקורות המים הטיפוסיים יותר בספא: הג'קוזי ובריכת הזרמים. בריכת שחיה ביתית מסדרת ה- MINI SIZE בדרך כלל עשויה מפיברגלס משוריין מצופה אקריל בחלק הפנימי. החלק החיצוני מבוטן (עשוי בטון) ועל כן מוסתר באדמה, כאשר בתחתית האדמה יוצקים בטון שטוח. ניתן, אך לא חובה, לבטן ולצפות גם את הרצפה החיצונית לבריכה. לחילופין, בוחרים צרכנים מסוימים להתקין דקים סינתטיים מסביבה.

בריכת זרמים

בריכת זרמים היא דגם הבריכה המתאים עבור מכוני ספא. זוהי בריכה טיפולית אשר מיישמת עבור מטופליה שני סוגי שירות: טיפול בבעיות מפרקים וטיפול לצורך חיזוק השריר. המשמעות היא שגם אנשים הסובלים מכרוניקה של דלקת פרקים וגם אנשים בריאים פיקס אשר מבקשים לחזק את שריריהם ועצמותיהם פוקדים בריכות זרמים במכוני ספא, ולכן מומלץ שגם בבית, אם החלטתם לייבא מכשור ספא מקצועי, תציבו בריכת זרמים, אחת האטרקציות החביבות ביותר על מבלי הספא. הבריכה עשויה מעץ כהה בחלק החיצוני, ובחלק הפנימי מאקריל ולעתים מאמייל. פרזול הבריכה כולל בין היתר 5-7 פתחי צינור מתכתי מחוברים לדופן הבריכה מהם יוצאים סילוני מים לכיוונים מנוגדים וכך נוצרים מספר זרמים וקטוריים המקשים על המתרחץ בבריכה – בתנועה. אכן, המטרה היא לא לנוע אל לחוש את הזרמים ולהתרפא, או לחזק את השריר.

אמצעי נגישות לבריכה

בבריכות מותקנים מספר אמצעי נגישות לנכים ומוגבלים. בבריכת הזרמים ניתן ליהנות מגרם מדרגות שמעלה את המתרחץ ולוקח אותו בדיוק לנקודת ההשקה עם המים. בבריכת שחיה סטנדרטית ישנם דגמים עם מדרגות שיורדות פנימה לתוך המים. בטרם תרכשו בריכת שחיה, מומלץ לדאוג מבעוד מועד למעלונים אלקטרוניים שמורידים נכים למים ומעלים אותם.