רבים מתלבטים האם להוסיף לאמבט גם ברז בנוסף לדוש, תוהים מה הטעם וכמה ההשקעה תחזיר את עצמה. ראשית יש להודות ולציין שברז לאמבט אכן אינו כמו כל ברז רגיל, ובעוד שבברז רגיל ניתן לעשות מגוון שימושים וניגשים אליו כמה פעמים ביום, הרי שכשמדובר על ברז באמבט השימוש הוא אומנם הרבה פחות סדרתי ונפוץ, אך יחד עם זאת ברז באמבט מציע מגוון פתרונות שלא ניתן למצוא אצל ברזים אחרים. כאשר כן שמים ברז באמבטיה ניתן למלא את האמבט באופן יותר פרקטי, למלא דלי מים באופן יותר נוח, לשטוף מוצרים גדולים באופן נוח, (למשל נעליים ושמיכות), לשטוף רק את כפות הרגליים וכדומה.

השקעה נבונה

ידוע שהרבה פעמים כאשר עושים שיפוץ, (ובטח כאשר בונים בית), אנשים מחשבים כל שקל, אך יש להבין מתי חיסכון הוא נכון ומתי הוא היסחפות שתימנע מכם את הנוחיות הביתית אותה ביקשתם וכאן ניתן לראות בהוצאה יחסית מינורית על ברז דוגמה מובהקת למקרה שכזה. מכאן שאין להסיק שאין להסתדר בלי ברז לאמבט, אך כן יש להבין שנכון יהיה להשקיע פעם אחת עבור מגוון צרכים שעתידיים להתגלות בהמשך, עבור שגרת חיים יותר נוחה, פשוטה ונעימה.

דגשים

אם מחליטים כן ללכת על רכישת ברז לאמבטיה או ברז למקלחון זכוכית, יש כמה דגשים שיש להתייחס אליהם, אחרת באמת המטרה שלשמה נועד אותו ברז תלך לאיבוד. להלן מגוון דגשים: ראשית יש לוודא מה המרחק של הברז מהקיר, כך שנוכל לשטוף בו מגוון חפצים ביתר נוחות. שנית יש לוודא שהספק המים מספיק חזק כך שלא נצטרך לחכות זמן רב עד למילוי האמבט או הדלי.. שלישית יש לוודא שהשליטה על הטמפ' החום נוחה ומהירה, (בכול זאת מדובר על מנגנון שנמצא יחסית נמוך ולא נוח לרכון לעברו זמן רב), ולבסוף יש לוודא שמדובר על מוצר איכותי ששומר על המראה והאיכות לאורך זמן.

איכות

לאחר שבוחרים לרכוש ברז לאמבטיה יש לעבור על הסוגים השונים, לראות אלו ברזים מתאימים לצרכים שלכם ולאופי ההתקנה. לבסוף יש לוודא שהאיכות גבוהה, אחרת מוטב לוותר על הרכישה.