אמבטיות – הרבה יותר מפנק

רבים עשויים לתהות האם לבחור אמבטיה או מקלחון, מה עדיף, מה נכון לאורך זמן, מה יותר חסכוני, מה יותר מפנק וכדומה. ובכן כאשר אין מקום עבור אמבטיה אין בכלל מקום להתלבט, אך כאשר נמצאים בשלב של תוכניות אדריכליות, כאשר כן ישנה האופציה למקם אמבטיה, ראוי לבחון אופציה זו בחיוב- במיוחד כאשר יש ילדים בתמונה.

עבור ההורה והילד

אין להשוות בין פעולת רחצת הילדים הקטנים באמבטיה לבין רחיצת הילדים במקלחת. אומנם ניתן למצוא מגוון פתרונות ואלתורים עבור רחיצת הילדים במקלחת מבלי לצאת גם כן רטובים, אך כאשר מדובר על רחיצת הילד באמבטיה, הר שמדובר על נוחות יתרה שחבל שלא לנצל. בנוסף מלבד העובדה שמדובר על נוחות מרבית עבור ההורה, גם יש לציין שילדים מעדיפים אופציה זו מאשר מקלחון זכוכית , הם מוצאים אותה כיותר נוחה ומפנקת.

חיסכון

כאשר אמרים "אמבטיה", אנשים ישר נוטים לחשוב על אמבטיה מלאה במים עם סבון, ואז שנייה לאחר מכן חושבים שבמדינה כמו שלנו אין זה נכון להתפנק עם מילוי האמבטיה לעיתים תקופות. על כן יש לעצור עם הקשר האסוציאטיבי ולהיזכר שכל אמבטיה ניתן לחבר לדוש עליון, כך שתוך שנייה האמבטיה הופכת להיות מקלחת לכל דבר- רק יותר מהנה. מכאן שאמבטיה משאירה לנו את חופש הבחירה, אך בשורה אחת נציין שאם יש מקום, יש ילדים ולא מדובר על אנשים מבוגרים, הרי שאמבטיה מהווה אופציה מנצחת.

מגוון גדלים

עוד קיבעון שנוגע לקטגוריית האמבטיות הנו גודל. אמבטיות אומנם ניתן להשיג במגוון גדלים מפנקים, אך יחד עם זאת גם ניתן להשיג בגדלים יותר צנועים כגון מטר ועשרים, מטר וארבעים וכדומה. מכאן שכן ניתן להתאים את גודל האמבטיה לנתוני החדר, וגם לא לוותר על מהות האמבטיה.

איכות

כאשר עומדים מול מבחר עשיר של אמבטיות ניתן ללכת לאיבוד. יש אמבטיות שאינן תלויות קיר והן מאוד מרשימות, יש כאלו עם מושב פנימי, יש כאלו משולבות ג'קוזי וכדומה. עם זאת יש פרמטר אחד שיש להקפיד עליו בכל סוג אמבטיה שבוחרים ופה מדובר על איכות- על איכות האמבטיה ועל התקנת האמבטיה אין להתפשר!