סוגי מקלחונים

כיום רבים מהאנשים בוחרים במקלחון, אך העובדה שמעדיפים מקלחון ולא אמבטיה אינה סוגרת את עניין קבלת ההחלטה וזאת כיוון שיש לא מעט סוגים ועבור כל סוג יש כמה תתי סוגים, כך שבין השאר יש להחליט לגבי גודל ואופי העיצוב. על מנת לעשות מעט סדר נעבור במהרה על כמה מהסוגים היותר נפוצים, כך שניתן יהיה להתחיל לקבל כיוון.

צורה

ראשית יש מגוון הבדלים בצורה. בקטגוריית המקלחונים נפגוש במקלחונים מרובעים, חזיתיים, פינתיים ומעוגלים. סוגי מקלחונים פינתיים מעניקים בעיקר מענה עבור חדרי אמבט קטנים שמבקשים לנצל באופן חכם את השטח, אך גם הרבה חדרי אמבט גדולים בוחרים באופציה זו.

מנגנוני פתיחה

לאחר מכן נפגוש מגוון סוגי מקלחונים שכוללים מנגנוני פתיחה שונים, כאשר יש דלתות שזזות על ציר אופקי והיתרון הגדול שלהן שהן חוסכות מקום ועל כן אידאליות עבור מקומות בהם אין הרבה מרחב מחוץ למקלחון, אך יחד עם זאת המינוס היחסי שלהם נוגע לעובדה שכיוון שהן נעות על מסילה, פתח הכניסה מעט יותר צר. אופציה נוספת הינה דלתות שנעות על ציר כאשר הן יודעות להיפתח קדימה ואחורה, פה היתרון העיקרי שמרחב הכניסה הרבה יותר מפנק ונוצרת תחושה מזמינה. יש עוד פתרון נוגע לדלתות שנעות על ציר ויודעות להיסגר ממש בצמוד אל הקיר, כך שכל עוד לא עושים שימוש במקלחון, הוא כלל אינו תופש נפח- אידאלי עבור חדרי אמבט קטנים במיוחד.

עיצוב

מבחינת עיצוב ניתן למצוא זכוכיות במגוון עוביים כאשר לרוב מדובר על עובי שנע בין 4/8 מ"מ, כמו כן ניתן להחליט האם הזכוכית תהיה מגרניט, חלבית, שקופה, ברונזה, אפורה, פפיטה, משולבת עם צריבת צורות וכדומה. בנוסף ראוי להתאים בין סוג העיצוב הכללי של חדר האמבט לבין עיצוב המקלחון, ואם מדובר על שיפוץ כללי או בנייה מחדש של חדר האמבט, מומלץ להתחיל מעיצוב המקלחון ולהמשיך ממנו.

לפי דרישה

מלבד כל האופציות הקיימות, טוב לדעת שתמיד ניתן להזמין מקלחון לפי דרישה אישית. כך למשל ניתן לבחור בצורה, בגודל, בחומריות הדלתות, בעיצוב המועדף ובאופן הסגירה והפתיחה הרצויים, וכל זאת מבלי להיות נעולים על האופציות הקיימות.