תקן למקלחות זכוכית – האם יש דבר כזה

בשנת 2006, יצא תקן ישראלי חדש, שמחייב כל בעל מקלחון שנמכר שיהיה עשוי מזכוכית בטיחותית בלבד, הכוונה היא לזכוכית מחוסמת, או זכוכית רבודה. כשאר אתם בוחרים מקלחון, וודאו כי יש תקן למקלחות זכוכית. בנוסף לזכוכית, קיימים במקלחונים פרזול המיוצר מנירוסטה וכרום ניקל. כדאי להשקיע בזכוכית קליר שהיא במראה נקי יותר וקל לתחזוקה. הזכוכית של המקלחונים, הינה בעובי של 4-10 מ"מ. עובי הזכוכית המומלץ הוא של 6 מ"מ, כך שהיא לא תהיה דקה מדי ותישבר. בבחירה של זכוכית למקלחון חשוב להיות זהירים. שימו לב שעל הזכוכית, ישנה חותמת שמעידה, כי הזכוכית עברה תהליך של חיסום והיא עומדת בתקן.

מקלחון זכוכית

מקלחון זכוכית

תהליך חיסום זכוכית למקלחונים

תהליך של חיסום זכוכית למקלחונים, הנו חימום מבוקר של הזכוכית בתנור לטמפרטורת גבוהות וקירור מבוקר של החומר. התהליך, מקנה לזכוכית תכונות של חומר שונות שהעיקריות שבהן חזק פי 5 מזכוכית רגילה. ההוראות של תקן למקלחות זכוכית. שבר של זכוכית שאינה מחוסמת, עשוי לגרום לחתיכות גדולות של זכוכית להישבר ולגרום לאסון ההבדל בין זכוכית רבודה למחוסמת, הינו שתי שכבות שביניהן, מודבק שכבה של דבק נייר מיוחד המיועד לזכוכית. במקרה של התנפצות שברי הזכוכית נדבקים לשכבה והזכוכית תיסדק ולא תתפזר לכל הכיוונים.

מקלחון זכוכית גדול

מקלחון זכוכית גדול

סוגים ודגמים שונים של מקלחונים וחיוב בתו תקן ישראלי

ניתן לראות כי באולמות התצוגה השונים ברחבי הארץ, ישנם מאות ואלפים של דגמי מקלחונים, אך לפני שתתלהבו ממקלחון שימצא חן בעיניכם, וודאו, כי הוא בעל תקן למקלחות זכוכית, הכוונה היא לזכוכית מחוסמת או רבודה. היל מאוגוסט 2006, מחייב תו התקן הישראלי כי בכל מקלחון שנמכר בישראל, יהיה שימוש רק בזכוכית בטיחותית. גם זכוכיות שיש בהן דוגמא, א כל קישוט אחר, כדאי כי היא תהיה בעלת תו תקן של מכון התקנים הישראלי. הגוונים של זכוכית המקלחון, יכולים להיות משקוף, ירקרק, אפור בהיר או כהה יותר וכן, דגמים של דוגמאות של זכוכית צרובה. כל אלה, מחייבים בתו תקן ישראלי, של זכוכית רבודה או חוסמת למען ביטחונכם וביטחון בני הבית.

אמבטיה או מקלחון ? מה אתם מעדיפים

אמבטיה או מקלחון ? מה אתם מעדיפים