תחזוקת ג'קוזי – מה חשוב לדעת

קניתם ג'קוזי והתקנתם אותו בביתכם או בגינתכם. כעת חשוב להאריך את חיי המערכת ולשמור עליה – את זה עושים באמצעות תחזוקת ג'קוזי. מה חשוב לדעת על תחזוקת ג'קוזי? הפרטים החשובים במאמר שלפניכם

מערכות ג'קוזי, בניגוד לעבר הלא מאוד רחוק, הפכו למחזה נפוץ בבתים פרטיים רבים. הם מזמן כבר לא סמל סטטוס של עשירים מופלגים, אלא בהישג ידם של רבים בני מעמד הביניים ואפילו פחות מכך.

הסיבה היא כמובן ירידת המחירים הדרסטית של מערכות ג'קוזי פרטיות, הודות לתחרות בריאה ולייבוא מחו"ל שהוזילו משמעותית את המערכות הללו; גם ההתפתחויות הטכנולוגיות בענף ייצור מערכות הג'קוזי תרמו רבות להוזלת עלות הייצור עצמו כדי להגיע לרכישה של ג׳קוזי בזול.

אז רכשתם בשעה טובה ג'קוזי לגינה או לבית, התקנתם אותו על פי הוראות היצרן ואתם רוצים ליהנות מהמערכת בה השקעתם את מיטב כספיכם במשך שנים רבות.

כדי להאריך את חיי המערכות השונות של הג'קוזי שלכם, ולשמור עליהן, יש צורך תמידי בביצוע של תחזוקת ג'קוזי. מה חשוב לדעת על תחזוקת ג'קוזי? הנה כמה הנחיות חשובות לתחזוקת ג'קוזי נכונה:

תחזוקת ג'קוזי – ניקיון פילטרים ומערכות פנימיות

לכל מערכת ג'קוזי יש הוראות יצרן. כפי שהקפדתם על התקנתה על פי אותן הוראות יצרן, כך יש לבצע גם תחזוקת ג'קוזי לפי אותן הוראות, כאשר ניקוי פילטרים ובעת הצורך גם החלפתם, יש לבצע לפי אותן הוראות.

חשוב לומר שלא את כל המערכות הפנימיות מומלץ לנקות בעצמכם. על מנת לשמור על תקינות המערכות, חשוב שאיש מקצוע יעשה זאת – במיוחד אם מדובר בניקוי עמוק של מערכות הג'קוזי, כולל הצנרת הפנימית והפילטרים למיניהם. הקפידו להזמין איש מקצוע לפחות פעם בשנה, או יותר (על פי הוראות היצרן) – כדי לשמור על תקינות הג'קוזי שלכם.

תחזוקת ג'קוזי – טיפול מונע תקלות

שימוש נכון בג'קוזי הוא חלק אינטגרלי מתחזוקת ג'קוזי שוטפת.

כדי למנוע סתימות ותקלות, חשוב לאסוף שיער שנשר או כל פסולת אחת מפתחי הזרמים והפילטרים החיצוניים בג'קוזי – לאחר כל שימוש במערכת.

כמו כן לא רצוי להשתמש בחומרים שלא הומלצו על היצרן בעת השימוש במערכת הג'קוזי – הדבר כולל חומרי סבון ושמפו שלא אושרו על ידי היצרן לשימוש בג'קוזי. חומרים בלתי מאושרים עלולים לגרום נזק לג'קוזי.

בנוסף, כדאי להתקלח לפני הכניסה לג'קוזי עצמו – כדי להיות נקיים משומן ולכלוך העלול לפגוע במערכות הפנימיות שלו.

תחזוקת ג'קוזי – החלפת מים

רבים משתמשים באותם מים בג'קוזי במשך תקופה ארוכה. על מנת להאריך את משך השמירה על איכות מים גבוהה, חשוב במקרים כאלו לכסות את הג'קוזי בכיסוי מותאם על ידי היצרן, על מנת למנוע כניסת לכלוך חיצוני למים.

כמו כן מומלץ השימוש במערכות סינון וחיטוי מים, על מנת להשמיד חיידקים העלולים להתרבות במים העומדים של הג'קוזי במרפסת או הג׳קוזי בגינה בעת שלא משתמשים בו.

תדירות השימוש בג'קוזי קובעת את תדירות החלפת המים בו: אם משתמשים בו הרבה, כדאי להחליף מים כל שלושה חודשים; אם משתמשים בו מעט, ניתן לעשות זאת אחת לחצי שנה.

ג'קוזי הינו פינוק מושלם לכל מי שמשתמש בו. בצעו תחזוקת ג'קוזי נכונה, כדי להאריך את ההנאה ממנו לשנים רבות!