תו תקן למקלחון זכוכית ?

מה חשוב לדעת כאשר בוחרים מקלחון לבית, מהו תו תקן למקלחון זכוכית ? ומדוע הוא נדרש בכלל? כל זאת ועוד במאמר שלפניכם. זכוכית מספקת מראה מאד אלגנטי ויוקרתי, בנוסף היא מספקת אפשרות הפרדה ומעניקה בטיחות מבלי לצמצם את גודלו של החלל. השימוש הרווח ביותר בזכוכית הוא בגרמי מדרגות, משטחים לרהיטים מעץ ובענייננו מקלחונים. כיום נכנס עוד טרנד לעולם הזכוכית שמזוהה עם חיפוי קירות במטבח מזכוכית שמשווים מראה מבריק ונקי במיוחד.

תו תקן ישראלי לזכוכית

משנת 2006 ישנו תקן ישראלי אשר מחייב כל מקלחון אשר מוצע למכירה בישראל שיהיה מזכוכית בטיחותית בלבד, כלומר זכוכית רבודה או זכוכית מחוסמת. אז מהו תו תקן למקלחון זכוכית ? זו בדיוק התשובה לכך אשר מתייחסת לסוג הזכוכית. כתוצאה מכך, כאשר בוחרים מקלחון לחדר הרחצה יש לוודא כי הוא נושא בתו תקן ישראלי. עובי הזכוכית המומלץ הוא שמונה מ"מ וחשוב בנוסף להקפיד על כך שהדלת של המקלחון תיפתח החוצה ולא רק פנימה. בטיחותי יותר, במקרי התעלפות שהדלת תיפתח לשני הצדדים.

צבע הזכוכית

דלת מקלחון אשר נפתחת לשני הצדדים מאפשרת גם גישה יותר נוחה לצורכי מתן עזרה ראשונה. מבחינת הצבע של הזכוכית עולות וצפות כמה וכמה אפשרויות. מי שמעוניין להרחיב ולרווח את חלל האמבטיה, עדיף ויבחר זכוכית קופה על פני זכוכית כהה. ואילו אנשים שמעוניינים ליצור חלל יותר אינטימי לרחצה, מומלץ ויבחרו זכוכית כהה או כזו המגיעה עם דוגמאות. אם המקלחת בחדר היא לבנה, רצוי מאד להשקיע יותר ולרכוש זכוכית קליר למען השגת מראה אלגנטי ויותר נקי.

עלויות

מקלחת בצבעים של שמנת או למשל חיפויי קירות בצבעים חומים, אינם מחייבים תוספת תשלום עבור מחיר זכוכית קליר. שמי שלא מעוניין להשתעבד למגב ולצורך החוזר והנשנה לנקות לאחר סיום כל מקלחת את דלתות הזכוכית, רצוי ויזמין זכוכית בעלת ציפוי ננו למניעת הצטברות של אבנית על הזכוכית. אם מזמינים ציפוי ידני הוא עתיד לייקר לשווא את העלויות ובנוסף יכול להחזיק מעמד רק שלושה חודשים.