שאלות ותשובות בנושא מקלחון זכוכית

1. אילו סוגים של מקלחוני זכוכית קיימים?

• קיימים כל מיני סוגים של מקלחוני זכוכית, אותם ניתן להתקין בחדר האמבטיה.

מקלחוני פתיחה – אלו מקלחונים עם דלתות שמונחות על גבי צירים אותן ניתן לפתוח כלפי פנים או כלפי חוץ. מקלחונים מסוג זה כן דורשים מרחב תמרון ולכן הם מתאימים להתקנה בחדרי אמבט גדולים, שכן הדלתות דורשות מרחב. היתרון שלהם הוא שהם צוברים הרבה פחות עובש ולכלוך מסוגים אחרים של מקלחונים.

מקלחוני הזזה- אלו מקלחונים המאופיינים בדלת או שתי דלתות הנעות על גבי מסילות. מקלחונים אלה מתאימים לחדרי אמבטיה קטנים יחסית בהם אין הרבה מרחב תמרון. היתרון של מקלחון זה הוא בכך שהוא מאפשר לשמור את המים בתוך המקלחון ולמנוע יציאה של מים.

מקלחונים חופשיים – אלו הם מקלחונים אותם ממקמים בחדר האמבטיה ללא תמיכה של קירות. גם מקלחונים אלה יש לשלב בחדרי אמבטיה גדולים מספיק, שכן המטרה של קירות הינם לחסוך במקום.

אמבטיונים – כאן מדובר בדלת זכוכית המשתלבת על גבי האמבטיה. הדלת מאפשרת לנו סגירה חלקית של האמבטיה שלמעשה מאפשרת לנו למנוע יציאה של מים החוצה ולשמור על חלל האמבטיה יבש.

2. אילו צורות של מקלחונים קיימים?

• יש מקלחונים פינתיים הנתחמים לרוב בין שני קירות וגם הם מתחלקים למקלחונים פינתיים מעוגלים עם דלת מעוגלת ומקלחונים פינתיים קטומים המאופיינים ב-3 דפנות זכוכית. במקלחונים מסוג זה מתבצע חיתוך של הדלתות, כך ניתן למקסם את רוב המקום שברשותנו להתקנת ארונות, מראה, אסלה וכו׳. יש גם מקלחונים חזיתיים שתוחמים 3 קירות קבועות ויוצרים סוג של חלל מקלחון.

3. מהו גודל סטנדרטי של מקלחון?

• גודל של מקלחון סטנדרטי הינו לרוב x8080 סנטימטרים או x9090 סנטימטרים. הגובה של מקלחונים סטנדרטיים לרוב מגיע למטר תשעים. כמובן שניתן להתקין גם מקלחונים רחבים, עמוקים, גבוהים וגדולים יותר בהזמנה אישית.

4. מה עדיף מקלחון על מסילות או על צירים?

• מקלחון על מסילות מאפשר כאמור אטימות טובה יותר וכך מסייע למנוע יציאה של מים מהמקלחון עצמו. הקושי שבמקלחון עם מסילות בא לידי ביטוי בניקוי, שכן עובש, אבנית ולכלוך

נוטים להצטבר עם הזמן על המסילה. זו הסיבה שההמלצה היום הינה להתקין מקלחונים עם צירים שמאפשרים למעשה לפתוח ולסגור את דלתות המקלחון, מה שמקל על הניקוי ומונע הצטברות של לכלוך בצירים של הדלת.

5. מה זה זכוכית מחוסמת?

• זכוכית מחוסמת הינה למעשה זכוכית שעוברת תהליכי חימום בחום ממש גבוה במשך כמה דקות ומיד לאחר מכן קירור מה שהופך את הזכוכית לחסימה כלומר לעמידה הרבה יותר מאשר זכוכית רגילה.

6. האם קיימים קריטריונים חשובים לבחירת הזכוכית של המקלחון?

• כן. זכוכיות של מקלחונים מגיעות לרוב בעובי שנע בין 10-4 מילימטרים. מומלץ לבחור בעובי של 6 מילימטרים לפחות, כך אנו מונעים שבירה של הזכוכית, נהנים ממקלחון לטווח ארוך ומצד שני מבטיחים שהזכוכית לא תהייה כבדה מדי. זכוכית שהיא עבה ועוברת את ה-6 מילימטרים עלולה להקשות על התפעול של המקלחון, בעוד זכוכית שהיא מתחת לזה, עלולה להישבר. חשוב מאוד להקפיד שהזכוכית הינה מחוסמת, זאת משום שבמקרה שהזכוכית מקבלת מכה היא נשברת לרסיסים קטנים ולא נשארים שרידים גדולים שמהווים סכנה גדולה יותר. טרם אתם רוכשים מקלחון הביתה, חשוב לוודא שהיא מחזיקה בתקן ישראלי מה שמעיד על היותה של הזכוכית בטיחותית לשימוש. גם זכוכית רבודה שהיא למעשה זכוכית שכבות נחשבת לבטיחותית שכן במקרה של שבר, רסיסי הזכוכית נדבקים לשכבת פלסטיק המודבקת ומפרידה בין שתי שכבות הזכוכית, וכך הזכוכיות לא מתפזרות.

7. מה ההבדל בין זכוכית אטומה לשקופה?

• זכוכית שקופה מעניקה מראה אלגנטי לחדר האמבטיה אך איננה יוצרת פרטיות בעוד זכוכית אטומה מאפשרת להנות מאותה פרטיות. החיסרון של זכוכית אטומה הוא בהיותה ״מקטינה״ את המראה של החלל. בנוסף, זכוכית אטומה מאפשרת לבחור כל מיני דוגמאות המודפסות על גבי הזכוכית. זכוכית שקופה יכולה להגיע במגוון צבעים.

8. מה היתרון של אגנית במקלחון?

• כאשר אנו בוחרים מקלחון, עלינו להחליט האם אנו רוצים את המקלחון עם או ללא אגנית. קיימות בשוק המקלחונים כל מיני אגניות חלקן מחרס בשלל צורות ומידות. את האגנית קל מאוד לנקות, אך לעתים היא עלולה לפגוע במראה העיצובי של המקלחון. בנוסף עם אגנית אנו עלולים להיות מוגבלים מבחינת הגודל של המקלחון. בבתים בהם הצנרת ממוקמת בקו גבוה האגנית מאפשרת למנוע מהמים לצאת מהמקלחון לשאר החלל.

9. איזו עוד אופציה קיימת פרט לאגנית?

• אופציה נוספת היא אופציה של שיפוע קרמיקה בתוך המקלחון עצמו. השיפוע הוא למעשה המשך ישיר של רצפת האמבטיה ולכן שיפוע קרמיקה היא האופציה העיצובית המומלצת ביותר. הרעיון הוא להתקין מגבים בנקודה שבה הדלת והרצפה נפגשים ואז המים נגרפים בעזרת המגבים בתוך המקלחון עצמו.

10. כיצד מומלץ לשמור על ניקיונו של המקלחון ואיך מתחזקים אותו?

• את המקלחון מומלץ לתחזק באמצעות מגבת לחה או מטלית, זאת בכדי למנוע הצטברות של לכלוך. בנוסף כדאי לנקות את המסילות או את החיבורים בין הדלתות למקלחון, כדי למנוע הצטברות של עובש. מומלץ שלא לעשות שימוש במוצרים חומציים ומסירי אבנית למיניהם אלה פוגעים במקלחון.

11. אילו מקלחונים מתאימים לרחיצה של ילדים קטנים?

• מקלחון בעל חיתוך רוחבי או מקלחון שדלתות הפתיחה שלו מחולקות לארבע הוא המקלחון האופטימלי לרחצה של ילדים. באמצעות מקלחון כזה ניתן לפתוח רק את הדלתות העליונות, להשאיר את הדלתות התחתונות סגורות לגמרי, וכך למנוע הירטבות ויציאה של מים.

12. מהם הקריטריונים שיש לקחת בחשבון לבחירת מקלחון לחדר האמבטיה?

• ראשית כל חשוב לקחת בחשבון את הגודל של חלל חדר האמבטיה ועל פי הגודל, נוכל להתאים את המקלחון. בחדרי אמבטיה קטנים חשוב מאוד לשים דגש על המידות ועל סוג המקלחון, כך שנוכל למקסם את כל החלל. אופציות עיצוביות, סוג הזכוכית, המחיר, הדלתות או סוג הסגירה והפתיחה של המקלחון חשובים גם כן ויש להתאים אותם לצרכים שלנו. בנוסף, חשוב לבחור בחברה אמינה, שמספקת את כל התקנים והאחריות לאחר רכישת המקלחון.

13. האם מומלץ לבחור מקלחונים באינטרנט?

• ובכן רשת האינטרנט היא דרך מצויינת להתרשם מדגמים של מקלחונים, להבין איזה מקלחון יכול להתאים לנו בהתאם לצרכים שהגדרנו לעצמנו וגם דרך מעולה להשוות מחירים. את הקנייה הסופית מומלץ לעשות בחנות או באולם תצוגה מסודר, כך נוכל להתרשם מהזכוכית, לבדוק האם באמת גודל המקלחון מתאים לצרכים שלנו ולבצע החלטה סופית מושכלת במעמד הרכישה.

הזמינו מסאג' עוד היום:
הדגמה תוכן הדגמה תוכןהדגמה תוכןהדגמה תוכןהדגמה דגמה תוכןהדגמה
צור קשר חייג עכשיו