צולים ונהנים

בשר, דגים, ירקות וקצת יין – אלה הם ההנאות הקטנות של החיים, שאנחנו מאוד אוהבים להכניס אלינו הביתה. אלא שבין שלל המתכונים שתמצאו להכנת בשר משובח, דגים נפלאים או ירקות במרקמים וטעמים שונים, תמצאו ששיטת הבישול הטובה ביותר היא צלייה על האש. יחד עם זאת, לאנשים רבים אין עדיין גריל בבית, כזה שיאפשר להם לצלות במקביל כמה סטייקים עסיסיים לצד החציל או שיפוד הירקות. אם אתם נמנים על אלה שאין להם, ויש לכם גינה גדולה או מרפסת, זה בהחלט הזמן לשקול את האפשרות לקנות גריל ולשדרג משמעותית גם את הארוחות הקטנות שאתם מכינים לעצמכם בבית, וגם את ארוחות הפאר שאתם מבשלים לאורחים ולחברים שמגיעים בערב שישי או ביום ההולדת. אז איך בוחרים גריל איכותי ועל מה כדאי להתעכב בתהליך הבחירה?

גריל גז בפעולה

גריל גז בפעולה

איכות היא לא מילה גסה

ההמלצה להקפיד על איכות הגריל שאתם רוכשים אולי נשמעת מובנת מאיליה, אבל לפעמים אנחנו ממוקדים יותר בתקציב הראשוני שלנו מבלי לחשוב על זה באמת. ישנם יצרנים שונים שמציעים גריל בר שיתאים לגינה או למרפסת שלכם, וכדי לבחור ביניהם כדאי לבחון כמה פרמטרים נוספים מעבר למחיר – שהוא ללא ספק מדד חשוב מאוד. גריל איכותי, שבנוי מנירוסטה ומברזל יצוק, הוא גריל בר שיחזיק מעמד זמן רב, גם בקור וגם בחום, גם בגשם וגם בשרב הכבד. הקפידו לבחון את חומרי הגלם, את יציבותו של הגריל ואת איכותו, ואל תתנו למחיר לבלבל אתכם משום שגריל זול יותר ככל הנראה עשוי מחומרים פחות טובים, מה שאומר שגם אם עכשיו תרכשו את הגריל במחיר נמוך, זה עשוי להתנקם בכם כשתצטרכו תיקונים והחלפת חלקים בהמשך. הקדימו תרופה למכה, עד כמה שאפשר. רכישת גריל בר מחברה מוכרת היא דרך טובה לצמצם סיכונים, שכן תקבלו אחריות מקיפה וארוכה יותר, וגם תדעו לאן לפנות אם תצטרכו עזרה או תיקון.

שומרים על הביטחון האישי

מנגל מביא איתו המון יתרונות – בטעם, באיכות הצלייה, בקלות ההכנה – אבל צריך לתת לו גם קרדיט ולהבין שהוא יכול להיות מסוכן אם מתנהגים אליו בצורה שאיננה נכונה. אם הגריל מבוסס על גז, אל תנסו להתקין אותו לבד, אלא גייסו למשימה טכנאי גז מוסמך. אם אתם בוחרים בגריל פחמים בדקו אפשרות להציב גם ארובה מעליו כדי שתשאב את העשן ותרחיק אותו מכם בעת שאתם צולים בשר, וגם מהאורחים שלכם כשהם יושבים לשולחן הגינה כדי לאכול מהפינוקים שהכנתם להם. אם הגריל שלכם חשמלי, בחורף כדאי מאוד להעבירו לשטח סגור ומבודד, שהרי השילוב בין חשמל למים הוא בהחלט לא אידאלי והוא עשוי להסב נזק לגריל ונזק בטיחותי לכם.

קחו מידות מראש

לבסוף, אל תשכחו לקחת מראש את המידות של השטח שבו יוצב הגריל גז לצד הג'קוזי לגינה שהזמנתם או הטאבון .. כדי שתוכלו לוודא שאתם רוכשים גריל שמתאים במידותיו לשטח שבו הוא אמור להתמקם. כשאתם מודדים את השטח קחו בחשבון שאתם צריכים לתת גם לשף שלכם מרחב ושהגריל צריך להיות מרוחק יחסית מהסועדים, בוודאי כאשר מדובר בגריל פחמים, אבל לא רק. גריל פולט עשן, תנו לאורחים שלכם לאכול מבלי לשאוף אותו ישירות.