תפקידו של עיצוב פנים

מעצב פנים טוב יודע לעבוד עם מה שיש וליצור את מה שאין אך רצוי. עיצוב פנים מתייחס לעיצוב נקודתי של נתוני חלל מסוים. כאשר מעצב פנים ניגש למלאכה, הוא בוחן את מאפייני המקום, תוך התייחסות למגוון פרמטרים הכוללים בין היתר תאורה, גובה, צבעים שולטים, עומס, חפצי נוי, ייחודיות, פתחי כניסה, זרימה וכדומה, ורק לאחר שהכיר את הנתונים הקיימים הוא עובר לדון עם בעלי המקום לגבי השאיפות והאהבות שלהם, לצד האלמנטים שהם אוהבים כרגע לצד כאלו שהם מבקשים לשנות.

לעצב חלום

רבים מאתנו מבקשים בתים שנראים כאילו יצאו מקטלוג, בתים שמעניקים מראה לעולם הפנימי ושיהיו פונקציונליים עבורם, אך יחד עם זאת פשוט לא יודעים מהיכן להתחיל, כיצד לרהט, עם מה לרצף, באילו צבעים לבחור, כיצד לשלב קיים עם חדש, לאלו חנויות לפנות וכדומה, ועל כן פשוט נשארים תקועים או במקרה היותר רע פועלים אך בו בזמן מתפשרים. על כן אם מבקשים להשיג את העיצוב הרצוי יש לדעת שניתן לחבור אל מעצב פנים על מנת שיעזור לתפוש כיוון ולהתחיל לעצב חלום.

שיפוץ

הרבה פעמים מתעורר צורך בעזרתו של מעצב פנים כאשר מבקשים לשפץ חלל מסוים בבית. כאשר פונים אל מעצב ניתן לסמוך עליו שיעזור לבחור את אריחי הקרמיקה המתאימים ביותר, הן לטובת צורך פרקטי והן לטובת יצירת המראה הרצוי, ולא רק זאת, אלא גם שיידע להפנות את הלקוח אל מגוון חנויות אידאליות לשם כך. כמו כן טוב לדעת שמלאכת עיצוב פנים איכותית לא בהכרח צריכה לעלות הרבה, אלא לעיתים שינוי מיקום של חפצים לצד תוספת צבע וכמה נגיעות של פרטים מעוצבים, עשויה להוביל אל עבר התוצאה הרצויה.

השקעה רצויה

כאשר מדובר על שיפוץ גדול שכרוך בהרבה כסף, למשל שיפוץ המטבח או השירותים, נכון יהיה לבצע עוד השקעה קטנה, לחבור אל מעצב על מנת שיעזור להכווין אל עבר הבחירה המתאימה ביותר. כמו כן לעיתיים ניתן למצוא עזרה עבור עיצוב פנים גם בחנויות השונות, ועל כן אם לצורך הדוגמה מגיעים אל חנות קרמיקה, מוטב להגיע עם תמונה של האזור המיועד ולהתייעץ עם יועצי החנות.