עיצוב אווירה אצל חדרי אמבטיה

כבר מזמן ידוע שחדרי אמבטיה אינם מהווים רק חדר פונקציונאלי בו מבצעים מספר פעולות פרקטיות, אלא כבר הרבה זמן שחדרי אמבטיה מהווים מקום שמציע בנוסף לכול גם אווירה מרגיעה ונינוחה, מעניק תחושה מזמינה שעוטפת את פעולת הרחצה ומקפיצה אותה לרמה של הירגעות יוקרתיות. מלבד העובדה שברור לכל שבחדר אמבטיה צרכים להיות שירותים, כיור, ארון ומקלחת, גם נהיה ברור שבמקום אמורה להיות אווירה נכונה אותה ניתן להשיג ע"י בחירה נבונה של ריצוף הרצפה, חיפוי הקירות, פיזור אביזרים משלימים, משחק עם תאורה וכדומה.

השקעה

עיצוב הינו ערך מהותי כאשר מדובר על חדר אמבטיה, ולא רק שיש להשקיע בו, אלא גם יש ליהנות ממנו וכמובן לדעת כיצד ניתן להפיק ממנו את המירב. רבים פונים לעזרתו של מעצב פנים על מנת שיעזור ליצור את האווירה הרצויה ויעניק מענה חכם למגוון צרכים פרקטיים, אך גם רבים ניגשים למלאכה לבד לאחר ששאבו השראה מתמונות ונעזרו ביועצי החנות. בכול אופן יש לדעת שעיצוב של חדרי אמבטיה לוקח זמן ואין למהר עם קבלת ההחלטות.

תקציב

על מנת ליצור חדר אמבטיה עם אווירה, אין בהכרח צורך להשקיע רבות, אלא אם יודעים מהיכן לרכוש, ניתן ליצור את האווירה הרצויה גם בעלות נמוכה. בנוסף תמיד ניתן לחכות למבצעים, לרכוש מוצרים איכותיים אך לא יקרים, לשקול חלופות וכדומה, וזאת על מנת להצליח להוציא פחות. עם זאת יש דברים עליהם אין לחסוך וזאת כיון שחיסכון של היום עשוי להתגלות כהוצאה יקרה עבור המחר, ואף אחד אינו רוצה לרכוש ברז או מקלחון ולבסוף לגלות שאיכות החומרים ירודה, יש נזילות וכדומה.

בניית קונספט

יש להבדיל בין חדרי אמבטיה עבור ילדים לבין חדרי אמבטיה של מבוגרים, וזאת על מנת לעצב נכון את האווירה. עם זאת גם כאשר מדובר על עיצוב של חדר אמבט שמיועד לילדים, יש לשים לב שנמצאים בתפר שבין חדר אמבט ילדי ונעים לבין חדר אמבט שמשתלב עם כלל העיצוב הבית, כך שלא תיווצר קונטרסטיות גדולה מדי.