מקלחונים מעוגלים

כאשר אמו מחפשים לרכוש מקלחונים, ישנם כמה סוגים מוכרים יותר ונפוצים בחדרי האמבט ניתן למצוא מקלחונים פינתיים או מקלחונים מעוגלים. מקלחון פינתי, תופס את חלל המקלחת, או זווית שלמה ואילו מקלחון מעוגל הוא זה שעומד על פינת המקלחת או במרכזה. לגבי שתי האופציות הללו, אין מדובר על שטח מלא. ההבדל בין שנח סוגי המקלחונים הוא לא רב כי בשני המקרים, אנו מצטרך להציב את המקלחון ולהתקינו בין שני קירות. לא פעם, הקיר החיצוני, הוא גם הדלתות של המקלחון וזאת, בכדי להבדיל ממקלחון פינתי לחזיתי, כך שקיר אחד, יהווה את הדלת החיצונית של המקלחון.

הפופולריות והביקוש למקלחונים מעוגלים

רבים רוכשים דווקא מקלחונים מעוגלים, כי אם מדובר בחדר רחצה שהוא בעל חלל קטן, השימוש במקלחונים אלה, הוא יעיל יותר, היות והם תופסים פחות שטח. המקרה השני, מתייחס לחדרי רחצה שהם מעוצבים במקרים אלה, ניתן יהיה להשתמש במקלחון מעוגל ולא להתקינו רק בפינת חדר הרחצה, כי אם גם במרכזו. לפני כל רכישה של מקלחון מכל סוג שהוא, יש למדוד היטב את החלל של חדר הרחצה ורק אז להחליט, איזה סוג של מקלחון יתאים לנו.

קירות הזכוכית והעיצוב הכללי של מקלחון מעוגל

יש לציין כי העיצוב של מקלחונים מעוגלים, תלוי בעיצוב הזכוכית. ניתן למצוא שכלולים וכעיצובים שונים של מקלחונים, כגון גוונים ודוגמאות, אורות עדינים בדלתות של המקלחונים ועוד. הדבר הבולט ביותר בכל חדר רחצה, יהיה כמובן המקלחון ולכן, אנשים רבים מעניקים תשומת לב מיוחדת, בבחירה הנכונה אשר תהיה גם פרקטית וגם עיצובית. יש לבדוק לגבי ניקוז המים, אטימות הדלתות , כך שהמים לא ייזלו החוצה וכן, לבדוק את הבטיחות של המקלחון וכן את תו התקן שלו שמותאם לישראל.

ההתקנה של המקלחון חשובה אף היא ויש להזמין מתקין מקצועי, או לבקש מאולם התצוגה אשר ממנו רכשתם את המקלחון, לשלוח לכם מתקין מקצועי מטעמו, על מנת שתהיו בטוחים, כי המקלחון יותקן בצורה מקצועית ולא תהיינה בעיות עם הפתיחה של דלתות המקלחון או שמים יישפכו מחוצה לו.