בחירת הצורה הנכונה למקלחון חיונית ביותר מבחינת המראה ותפקוד חדר האמבטיה. אתה רוצה לבחור מקלחון שמתאים לסגנון ולטעם שלך, אך קיימים גם שיקולים מעשיים אותם יש לקחת בחשבון, כגון גודל השטח העומד לרשותך.

גודל וצורה

יתכן שיש לך בראש גודל וצורה אידיאלים למקלחון, אך הגודל המתאים ביותר להתקנת המקלחון יהיה תלוי במידה רבה גם בסוג החדר והחלל העומד לרשותך. אם אתה מתקין מקלחון בחדר אמבטיה קיים, יצירת מקלחון מעוגל או מקלחון מרובע, ניתנים לשיקול כבנייה מחודשת.

יש לשקול היטב את המקום הטוב ביותר למיקום המקלחון. אתה לא רוצה להרגיש דחוק כשאתה מתקלח, אך גודל המקלחון צריך להתאים מבחינת נגישות לשאר חדר האמבטיה.

modern bathroom with white ceramic appliances and shower cabin

מקלחון ייחודי

כפי שאתה בוודאי יודע, מארזי מקלחונים זמינים בצורות רבות ושונות, כמו גם בטווחי מחירים שונים. ניתן להשיג מקלחון מעוגל או מקלחון מרובע, כמו גם מלבני או מעוקל, המציעים פתרון אופנתי ומעשי.

סוג מקלחונים

מקלחון מרובע מאפשר שימוש טוב של חללים פינתיים, בעוד שמקלחון מעוגל או מעוקל יכול להשלים קווים רכים שיתאימו היטב לקיר אחד.

גם בחירת הדלתות חשובה. דלתות בסגנון מניפה יכולות להיות נהדרות כשהשטח של חדר האמבטיה אינו מהווה בעיה, בעוד שדלתות מתקפלות מפחיתות את השטח הנדרש לפתיחת תא המקלחון.

 

Rectangular shower with glass door in bathroom

סגנון מקלחונים

זכוכית הדלתות והקירות, כמו גם סגנון המסגרות יכולים להיות מותקנים בהתאמה אישית לטעם ולטון הכללי של חדר האמבטיה. הזכוכית יכולה להיות רגילה, חלבית או אף כהה, וסוג ועובי הזכוכית משפיעים אף על נושא עמידות, בטיחות ומחיר.

התאמת מקלחונים

שאלה נוספת לגביה יש להחליט היא האם להתקין מקלחון מוכן מראש או לעצב בהתאמה אישית מקלחון מעוגל או מקלחון מרובע. מקלחון מוכן מראש היא האפשרות הטובה ביותר כשהשטח מצומצם ויש צורך להתאים כראוי את המקלחון.

קירות מקלחונים

במקרה בו בחרת להתאים לחדר האמבטיה שלך מקלחון מוכן מראש, עליך לבחור את השיטה המומלצת למלא את החלל הצר של פנים המקלחון. הקירות הפנימיים של המקלחון זמינים להתקנה עם רעפים אטומים כראוי על מנת למנוע בעיות לחות.

גוון וסגנון האריחים ניתנים להתאמת המראה והתחושה הכללית של חדר האמבטיה, בין אם בחרת במקלחון מעוגל או מקלחון מרובע, ובין אם סגנון עיצוב הפנים הוא מינימליסטי או דקורטיבי ביותר. גם גובה המקלחון משפיע על האורך הנדרש לבניית האריחים.

אפשרויות נוספות

חדר מקלחון מובנה יכול להיות חלופה אטרקטיבית למתחם מקלחון מסורתי, השימושי במיוחד לאנשים עם בעיות ניידות המתקשים להגיע למקלחונים בעייתיים. אזור המקלחון יכול להיות סגור או שניתן להשתמש בוילון או פשוט להותירו פתוח.

כשבונים מקלחון מעוגל או מקלחון מרובע, חשוב לוודא שכל חדר האמבטיה והאריחים עמידים כראוי בפני חדירת מים.