מסג ארוטי – ניתן לבחור בסוג מסג זה מתוך שלל מסגים הניתנים בארץ

קיימים מספר סוגים של מסג הנבדלים זה מזה בבחינות שונות. מבין המסגים הפופולרים בישראל יש את המסג התאילנדי, מסג ארוטי, עיסוי ארומטי, עיסוי בשם אבנים חמות, עיסוי לקרקפת בלבד, עיסוי איורוודה, עיסוי רקמות עמוק וגם עיסוי שוודי קלאסי.

במה נבדלים העיסויים זה מזה

מסג אחד אינו דומה למסג אחר, כל אחד נבדל מהשני במאפיינים ייחודיים לו. הם נבדלים זה מזה בנקודות בגוף בהם מתרכז המסג, באורך שלהם וכמובן במקור שלהם בעולם. כך למשל עיסוי תאלינדי מקורו בתאילנד ועיסוי שוודי מקורו בשוודיה. בשל כך כל אדם מתחבר לסוג עיסוי אחר, אדם אחד מגיע בשל גב תפוס ואחר מגיע בשל עומס ולחץ כללי. כמו כן קיימים אנשים המתחברים למסורות מסויימות ולתרבויות מסויימות ולכן יבחרו במסג המגיע מאזור או תרבות אליהם הם מחוברים. יש שיעדיפו עיסוי קרקפת ויש שיעדיפו מסג ארוטי.

שמן עיסוי

דרך נוספת בה מסגים נבדלים זה מזה היא על ידי השימוש בשמן לעיסוי. מסג אחד נעשה בעזרת שמן והאחר לא, לחלופין כל מסג נוהג להשתמש בסוג שמן מסויים. השמנים נעים לרוב בין שמן שקדים ושמן שומשום, אלה השמנים הכי משומשים בעיסויים. לא קיימים הרבה סוגים של עיסויים הנעשים ללא שמן. אחד המסגים הבודדים הנעשים ללא שמן הוא עיסוי תאילנדי. לעומת הרוב המוחלט של העיסויים הנעשים בעזרת שמן, עיסוי זה אינו משתמש בשמן כלל.

בחירה של המעסה

לפעמים אנשים מגיעים למספר עיסויים ומתחברים לשיטה של מעסה מסויים או מסויימת. בדרך זו יודע האדם המגיע לעיסוי מראש כי הוא יתחבר לשיטת העבודה של המעסה. כמובן שאדם שאינו נמצא במקום זה ואינו מכיר מספר מעסים יצטרך להתנסות אצל מספר מעסים או מעסות עד שיגיע למעסה שעובד או עובדת הכי נכון עבורו. כך ניתן גם לבחור בסוג עיסוי מסויים, בין אם שוודי, תאילנדי או מסג ארוטי.

דרך אחת לבדוק התאמה למעסה מסויים או מסויימת היא לבדוק את הרקע הלימודי שלו. כל מעסה מתמחה בשיטת עיסוי אחת או שתיים וניתן לבדוק ולשאול היכן הם למדו. כמו כן במידה ומגיעים לעיסוי בשל סיבות רפואיות חשוב לברר היטב כי הרקע הלימודי של המעסים מתאים למקרה הספציפי.