מאז הקמתה של התעשייה משמשים המונחים SPA ו- HOT TUB לתיאור של אותו הדבר. אולם אלו היו שני דברים שונים במקור. ה- SPA שימש כאמבט רפואי שנעשה מסוג של אקריליק ואילו ה- HOT TUB היה אמבט מעץ בצורה עגולה. הבסיס להתפתחותו של האמבט האקרילי הוא למעשה ה- HOT TUB והוא עדיין מיוצר על ידי חברות רבות כמוצר נוסטלגי. רכישת ג'קוזי מטיבה עם איכות החיים ומשפרת אותה דרך ההטבה הבריאותית המתקבלת במהלך השהייה בג'קוזי.

מהן ההטבות הבריאותיות?

בעלי הג'קוזי יכול עתה ליהנות מבילוי מהנה בחיק המשפחה והחברים בסביבה חברותית ונעימה המפחיתה במקביל את רמת הלחצים והמתח שמאפיינים את אורח החיים המודרני של היום. לא מחקרים מצביעים על כך ששימוש תדיר בג'קוזי עשוי לצמצם את הסממנים של כאבי פרקים, בעיות שינה וצהבת סוג 2. לצורך התקנת ג'קוזי לא נדרשת בהכרח מערכת אינסטלציה שכן יחידת הספא בכללותה משמשת כמערכת סגורה ועצמאית לגמרי. ניתן למלא את הספא באמצעות צינור וברז גינה פשוט.

מהן עלויות התפעול?

באמצעות פתח הניקוז בתחתית המערכת או על ידי משאבה טבולה ניתן לרוקן את המים אל נקודת הניקוז הקרובה. היקף העלויות של תפעול מערכת ג'קוזי משתנה על פי השימוש. אולם בממוצע נציין כי הפעלת ג'קוזי איננה עולה על דולר במסגרת הפעלה יומית, גם אם האקלים קר במיוחד. סביר להניח שההוצאות עבור הכבלים בבית הן גבוהות יותר. הכיסוי האיכותי של המערכת לצד הבידוד ההיקפי מקטינים באופן ניכר את איבוד האנרגיה ובזמן פעולת הסינון משאבות הסחרור עושות שימוש באמפר אחד בלבד.

איזה סוג של ג'קוזי כדאי לרכוש?

בחירת ג'קוזי מסוג מסוים תלויה בהיקף של המשפחה, בגודל החצר, בעומק הישיבה הרצוי, בתוספות הנלוות ובמסגרת התקציב. ניתן להתאים מערכת לכל תקציב, לכל דרישה ולכל סגנון חיים כיום תודות למגוון עשיר של דגמים ווריאציות שונות. זאת מבלי להתפשר על האיכות ורף הסטנדרטים הגבוה של מערכות הג'קוזי. מכיוון שבתחום מערכות הספא אין אחריות סטנדרטית יש לבדוק מקרוב את האחריות של היצרן.