כאשר אנו מעוניינים לבנות דק בחצר או בגינה מוטב לקחת בחשבון גם דק סינטטי וזאת משום שיתרונות של דק מסוג זה הם רבים וטובים. אז מה מבדיל את הדק הסינטטי מהדק הרגיל ומהן היתרונות של הדק הסינטטי.

מה ההבדל בין דק סינטטי לדק רגיל?

דק רגיל הוא דק עשוי עץ מלא שבדרך כלל עשוי מעץ אורן, דובדבן, אשוח או עץ איפאה. עצים מסוג זה ברובם הינם עצים יקרים למדי הדורשים תחזוקה וציפוי, מלבד האיפאה היקר מכולם שאינו דורש תחזוקה רבה. דק סינטטי לעומת זאת עשוי ממגוון חתיכות עץ דחוסות למקשה אחת מצופה בחומר סינטטי, מה שהופך את המשטח לעמיד אך זול יותר.

מהן היתרונות של הדק הסינטטי?

אחד היתרונות הבולטים בדק סינטטי היא עלותו הנמוכה – בזמן ששאר העצים יקרים למדי, הדק הסינטטי נחשב זול וניתן לרכוש אותו בכל מקום במחיר שווה לכל כיס. יתרון נוסף הוא קלות ההרכבה של הדק הסינטטי המגיע בצורה נוחה והוא מורכב ממש כמו לגו ועם הדרכה נכונה ניתן להרכיבו אף באופן עצמאי. ציפוי הדק הסינטטי מאפשר תחזוקה מעטה של הדק שדורש רק ניקוי שנתי, והברשה וניתן להיעזר באנשי מקצוע על מנת לנקות את הדק הסינטטי או לנקות אותו באמצעות מטאטא כביש וחומר מיוחד לדק מסוג זה. את הדק הסינטטי קל להרכיב ולפרק וניתן לבנות עימו מגוון אלמנטים מלבד רצפות ופינות ישיבה. האלמנטים הנוספים הינם מדרגות, ספסלים, אדניות ושפות בריכה. הדק עמיד בפני רטיבות דבר שהופך ליתרון גדול בעיקר שרוצים לרצף עם דק סינטטי מסביב לבריכות, וג'קוזי – דבר נפוץ מאד בעיצוב עם דק זה. עמידות הדק הינו יתרון משמעותי והוא מורכב מציפוי מיוחד ההופך אותו עמיד במיוחד בפני מזג האוויר ואקלים קשים, הדק אינו משנה את צורתו גם שהוא פוגש במים ואינו סופח מים או שמא מתעוות בשל מגע עם מים וחומרים שונים. חומרים ממוחזרים הוא יתרון חשוב בבחירת דק סינטטי והוא קשור לשמירה על הסביבה – הדק הסינטטי עשוי מחתיכות עץ שכבר נכרתו ולכן הוא אינו פוגע בעצים נוספים ועל מנת לייצר אותו אין לכרות עצים נוספים, דבר חשוב מאד לאיכות הסביבה.

יתרון נוסף של הדק הסינטטי הוא עמידות ודחייה של חרקים וטרמיטים, בעוד העץ הרגיל מושך את המזיקים – הדק הסינטטי אינו מושך אותו וזאת משום שעל הדק ציפוי סינטטי שאינו מוכר לאותם חרקים ומזיקים. בבחירת דק סינטטי חשוב לבחור חברה מתמחה בהרכבה והתקנה של דק מסוג זה שיכולה לתת אחריות על הדק, שירותי תיקונים אמין וזמין, וכמובן גם לאפשר מחיר טוב ותחזוקת הדק במקרים מיוחדים שבהם יש לתחזק את הדק באופן מהותי ומקצועי מיוחד.