יבוא ג'קוזי – חיסכון של אלפי שקלים

שוק בריכות הזרמים, הידועות בכינוין "ג'קוזי" הוא שוק בעלייה מתמדת ועם תחרות גוברת. אבל לצד המוצגים שישנם בארץ, המייצרים את הג'קוזי בישראל – אופציית של יבוא ג'קוזי עשויה לחסוך לכם אלפי שקלים, בתנאי כמובן שעושים זאת נכון

ג'קוזי היה פעם מחזה נפוץ בעיקר באתרי נופש, צימרים ובתי מלון. בעוד שכיום הוא אכן סטנדרט בענף התיירות, מסתבר שיש שוק בעלייה מתמדת של ג'קוזי לבתים ולגינות פרטיות, כאשר בניגוד למה שמקובל לחשוב – כבר לא מדובר בפינוק השמור לעשירים מופלגים בלבד, אלא גם לבני מעמד הביניים בישראל.

הסיבה לכך נעוצה בתחרות הגוברת בענף, בין יצרנים ומותגים בישראל – שהובילה להורדת מחירים משמעותית ביחס למה שהיה כאן לפני כמה עשורים. התחרות על כיסו של הצרכן, כמו בכל ענף אחר בכלכלה, פשוט הוזילה מחירים – ועל הדרך, גם הרחיבה מאוד את השוק ואת הביקוש.

אולם בעוד היצרניות הישראליות של מערכות ג'קוזי מתחרות ביניהן, השחקן החדש בשוק הוא לאו דווקא מותג חדש, אלא הצרכן עצמו, שבוחר יותר ויותר לעשות יבוא לג'קוזי – ובכך לפעמים מביא לחיסכון של אלפי שקלים מצידו.

זאת כמובן בתנאי שביצוע יבוא ג'קוזי נעשה באופן נכון וחכם. איך עושים זאת נכון? הנה כמה טיפים חשובים:

יבוא ג'קוזי – חיסכון של אלפי שקלים: תכנון נכון

הבעיה הגדולה ביותר הנוגעת ליבוא ג'קוזי הינה כמובן העובדה שברוב המקרים הצרכן אינו רואה את הסחורה לפני הרכישה, ולמעשה יכול לראות את המוצר רק אחרי שהרכישה הושלמה והגיעה אליו הביתה לישראל.

לכן יש חשיבות גדולה לבדיקה דקדקנית של מפרט המוצר שהוזמן, במיוחד בכל הקשור לגודלו ורוחבו, על מנת לתכנן במדוייק את השטח שאותו יתפוס בגינת הבית או בבית עצמו.

היבט אחר של תכנון הוא התאמת המערכות השונות לתשתיות המים והחשמל בישראל. יצרנים שונים בארצות שונות מייצרים מערכות ג'קוזי התואמות מערכות חשמל במתח חשמל שונה מישראל (הדומה למערכות החשמל באירופה, אך באסיה וארה"ב המערכות שונות); כך גם לגבי הצנרת והחיבורים למים צריכים להתאים לתשתיות המים בבית הצרכן.

לכן חשוב לבדוק היטב, כבר בשלב הרכישה, את התאמת המערכות של הג'קוזי המיובא למערכות בארץ ולתשתיות בבית.

יבוא ג'קוזי – חיסכון של אלפי שקלים: חישוב עלויות מלא

העלות של יבוא ג'קוזי לא מסתכמת רק בעלות של המערכת עצמה. מדובר ביבוא של מערכת גדולה ומסובכת, אשר לשילוח הבינלאומי שלה יש עלויות לא קטנות, וגם למיסי הייבוא והמכס יש עלות שצריך לחשב.

לכן חשוב לברר גם את עלויות המשלוח, וגם את עלות המיסים – מוטב להתייעץ עם עמיל מכס בהקשר למיסוי.

היבט נוסף הוא כמובן עלות ההרכבה של הג'קוזי. לא תמיד הצרכן עצמו יכול לבצע את המלאכה הזו נכון, ולכן נדרש איש מקצוע שיעשה זאת עבורו, שכמובן גם הוא עולה כסף.

אחרי שבדקתם את כל העלויות הפוטנציאליות הללו, חשוב לבדוק את הסכום הכולל לעומת אופציות של רכישת ג'קוזי בארץ, באותו מפרט וגודל כדי שתוכלו להשוות כמובן. לא פעם תמצאו שעל אף המורכבות, יבוא ג'קוזי אכן יכול להוות חיסכון של אלפי שקלים!