מסורת בישול ים תיכונית עתיקה:

הטאבון הינו תנור מסורתי בו השתמשו ברחבי המזרח התיכון לאפיה, צלייה ובישול. הטאבון המסורתי היווה את מוקד הפעילות בבית, בשכונה, בכפר או בשבט והיווה כמו כן מוקד תרבותי. הטאבון המסורתי הינו תנור המנצל באופן מקסימאלי את חומה של האש המודלקת בתוכו והוא בעל פתח להוספת גזרי עץ וגחלים לליבוי השלהבת. הטאבון מתאפיין בהפקת דברי מאכל הן באופן של בישול, הן באופן של צלייה, הן באופן של אפיה והן באופן של עישון, בעלי טעמים עזים וערבי לחיך.

משדרג את חווית הבישול במסעדות ובבית:

בימינו אנו נחשב הטאבון למצרך חובה במסעדות, פיצריות, מאפיות, ובתי מזון שונים להשגת טעמים איכותיים ונפלאים למזון המוגש. כמו כן הטאבון מהווה מוקד עניין רב מאחר והוא מספק חווית בישול או אפיה ישירות אל מול האש, בדומה לצלייה על מנגל, אך ברמה אחרת לגמרי.

הפקת דברי מאכל עזי טעם וערבים לחיך:

כיום ניתן להשיג טאבון בנקל לשימוש ביתי או לשימוש בענפי הסעדה השונים. הטאבון מפיק מתוכו ומן האש הדולקת בו דברי מאכל, דברי מאפה, בשרים צלויים ודגים בטעמים עזים ונפלאים הערבים לכל חיך.

טאבון אבנים וטאבון ברזל:

ניתן להשיג היום טאבון הבנוי אבנים או לחילופין טאבון העשוי ברזל. לכל אחד מהם יתרונות שונים ושניהם שומרים על ניצול מקסימאלי של חום האש. בכל אחד מסוגי הטאבון מתקבלים ניחוחות וטעמים נפלאים ומשגעים כמו גם חווית בישול בלתי נשכחת.

טאבון לשימוש בפנים המטבח וטאבון לשימוש מחוץ לבית:

ישנם בנמצא ולהשגה סוגי טאבון חלקם לשימוש פנים ביתי, בעיקר למסעדות, מאפיות, פיצריות ובתי מזון וישנו טאבון לשימוש מחוץ לפתח הבית, מה שיתאים יותר לשימוש הביתי הפרטי לארוחות חג ומשפחה.

אש, עשן וגחלים לוחשות:

הטאבון מקורו במסורות השבטיות העתיקות והוא מביא איתו ניחוחות של אש ועשן גחלים לוחשות וטעם מדהים של אוכל הנצלה, מתבשל או נאפה ישירות מעל האש.

אף סגנון בישול אינו דומה לבישול בטאבון. לא המנגל ולא הגז בכיריים הביתיים ישתוו במתן טעמים נפלאים כל כך, לאוכל שאתם מכינים.