ג׳קוזי עגול או מרובע – על מה הצורה משפיעה?

מערכות ג'קוזי פרטיות מגיעות כיום בצורות וגדלים רבים ומגוונים – אולם שתי הצורות הנפוצות ביותר גם כיום הינן ג'קוזי עגול וג'קוזי מרובע (או מלבני). על מה משפיעה צורת הג'קוזי שלכם? הנה כמה יתרונות וחסרונות של כל אחת משתי הצורות הללו

מערכות ג'קוזי, שהיו נפוצות בעבר בעיקר באתרי נופש ובתי מלון, כיום הפכו למראה שכיח גם בבתים פרטיים, בגינה, במרפסת או באחד מחדרי הבית. הנגישות של ציבור גדול למערכות ג'קוזי התרחש הודות להוזלה המשמעותית במחירי מערכות הג'קוזי, הובלתן והתקנתן בבתי אזרחים רבים במדינת ישראל.

ההוזלה הזו התרחשה הודות להתגברות התחרות בין יצרנים, מהארץ ומחו"ל, של מערכות ג'קוזי, כאשר האופציה של יבוא ג'קוזי יצרה לחץ על היצרנים והמותגים המקומיים להוזיל מחירים ולפתח טכנולוגיות ייצור חדשות להוזלת עלות הייצור.

התגברות הביקוש והתחרות יצרו גם מערכות מגוונות בכל מיני צורות וגדלים של מערכות ג'קוזי, כולל צורות מטורפות למדי של אמבטיות ג'קוזי פרטיות.

אולם למרות המגוון הגדול של הצורות והגדלים, אולי תופתעו לגלות כי רוב מערכות הג'קוזי הנמכרות בישראל הינן או ג'קוזי עגול או ג'קוזי מרובע. לכל אחת מהצורות הנפוצות הללו ישנם כמובן יתרונות וחסרונות. הנה העיקריים שבהם:

ג'קוזי עגול – יתרונות וחסרונות

ג'קוזי עגול הינו צורה מקובלת ונפוצה מאוד של מערכות ג'קוזי. יש בצורה חסרת פינות זו יתרון ברור של התאמה כמעט לכל סוג של מיקום מתוכנן, ובכך הגמישות בבחירת הצבת הג'קוזי בגינה או בבית הינה מקסימלית.

לעומת זאת, חיסרון מרכזי בג'קוזי עגול הוא דווקא היעדרם של קוים ישרים ופינות, היכולים לשמש גם כנקודות אחיזה טובות יותר עבור משתמשי הג'קוזי כשהם בתוכו, וגם כמקומות ישיבה עם משענת נוחה לגב בעת הישיבה בג'קוזי.

חשוב לומר כי ג'קוזי עגול לא חייב להיות בצורה של עיגול, אלא יכול להיות בצורה של אליפסה או אובאלית, הדומה יותר לאמבטיה מוארכת וגדולה. ובכל זאת, היעדרן של פינות יכול להוות גם יתרון וגם חיסרון.

ג'קוזי מרובע – יתרונות וחסרונות

ג'קוזי מרובע, או מלבני, מספק באופן טבעי "פינות ישיבה" עם נוחות מירבית למשתמשים בג'קוזי, כולל הישענות טובה יותר של הגב ושל הידיים. בדרך כלל, עם הקירות והקווים הישרים של ג'קוזי מרובע, הקירות הללו גם ניצבים בזוית הקרובה ביותר ל-90 מעלות ביחס לרצפת הג'קוזי, ובכך מייצרים תמיכה טובה יותר לגוף בכלל ולגב בפרט.

החיסרון העיקרי של ג'קוזי מרובע הוא כמובן הקושי הגדול יותר להתאימו לכל סוגי המיקומים, בגינה או בבית, הן מבחינה אופרטיבית והן מבחינה עיצובית. הצורה המרובעת או המלבנית מכתיבה התאמה ספציפית ומתוכננת היטב במקום המיועד, כאשר מבחינת עיצוב; על ג'קוזי מרובע להיות תואם לקווים הכלליים של החלל בו יוצב.

אין ספק כי לג'קוזי עגול יש יתרונות וחסרונות, כמו גם לג'קוזי מרובע. אם החלטתם לא להשתגע ולהזמין ג'קוזי באחת מהצורות הסטנדרטיות הללו, קחו בחשבון את היתרונות והחסרונות של כל אחת מהן, בחנו את הטעם האישי שלכם והכי חשוב – ודאו את התאמת הג'קוזי בצורה הנבחרת למיקום בו תרצו להציב אותה.