מנצח מפתיע: ג׳קוזי מלבני

יש כל מיני צורות שונות – ולפעמים משונות – של מערכות ג'קוזי לבית ולאתרי הנופש, אבל באופן מפתיע מעט ג'קוזי מלבני הוא אחת הצורות הפשוטות והמבוקשות ביותר

ההתפתחות העצומה של תעשיית מערכות הג'קוזי הביאה את הג'קוזי לבתים רבים בישראל, ומעבר להורדת המחירים שאיפשרה זאת – היא גם יצרה מגוון עצום של דגמים, גדלים, חומרי ייצור וטכנולוגיות ייצור של מערכות ג'קוזי ביתיות.

המגוון הזה יצר טרנדים שונים, ולפעמים משונים, בענף כאשר התאמה אישית הפכה לשם המשחק, לפי סטייל אישי ואדריכלות ייחודית של גינות, מרפסות ובתים שהג'קוזי הפך לחלק בלתי נפרד מהנוף שלהם.

המגוון הזה גם יצר התלבטות לא קטנה עבור הצרכנים, שכן באותה רמת מחיר ניתן להשיג ג'קוזי בצורות, גדלים ודגמים שונים. האמת היא שפשוט קשה לבחור, ולהתאים גודל וצורה לג'קוזי ביתי עם מבחר כל כך גדול, בשעה שהמחיר כבר לא משחק תפקיד.

מה עושים? בודקים טרנדים – לאו דווקא כי צריך להיענות לצו האופנה, אלא כדי לבדוק יתרונות וחסרונות של דגמים פופולאריים וצורתם. בדיקה לא ארוכה תעלה בפניכם נתון מפתיע: רבים בוחרים דווקא בג'קוזי מלבני או ריבועי, בניגוד לאמונה הרווחת כי רבות ממערכות הג'קוזי הנרכשות הינן עגולות או אובאליות.

ג'קוזי מלבני – שילוב כמעט בכל סוג של אדריכלות

אחד האתגרים החשובים בעת התקנת ג'קוזי בבית הינו ההשתלבות של הג'קוזי בתכנון של הבית, הגינה או המרפסת בהם הג'קוזי מיועד להיות מוצב.

מבחינה זו, ג'קוזי מלבני הוא קל מאוד לשילוב כמעט בכל מקום בבית – כאשר ניתן לשלב ג'קוזי מנלבני לאורך קירות, פינות ונישות כמעט בכל מקום ובכל צורה.

כמובן שהדרך שהכי פחות מבזבזת שטח היא להציב ג'קוזי מלבני באחת הפינות, כך שהמלבן עצמו מקביל לפחות לשני קירות. אולם ישנן גם אפשרויות מפתיעות אחרות, כמו למשל הצבת ג'קוזי מלבני בתוך נישה המוקפת בשלושה קירות.

ג'קוזי מלבני – פשטות מנצחת

אלמנט נוסף שהפך מערכות של ג'קוזי מלבני לפופולאריות היא הפשטות המנצחת שלהם: מדובר בקווים ישרים, שניתן להאריך או להקטין אותם לפי הצורך, ולמעשה ניתן להתאימם לכל צורך וגודל מותאם אישית.

זאת בניגוד לטרנד שהיה חזק בעבר, של עיצובים לא שגרתיים וקווים לא ישרים, אשר צמצמו את היכולת להתאים מערכות ג'קוזי רבות לעיצובים קיימים של בתים, גינות ומרפסות.

אין ספק כי צורתו הפשוטה של ג'קוזי מלבני התאימה עצמה כפתרון אוניברסלי לרוב הבתים, ולכן הפשטות הזו שבתה את ליבו של קהל הצרכנים הישראלי.