ג׳קוזי – למה זה בריא כל כך?

ג׳קוזי – למה זה בריא כל כך?

מערכות ג'קוזי ידועות בתור פינוק מושלם לגוף ולנפש, אבל ידעתם שיש להן גם מעלות בריאותיות חשובות? על פינוק ובריאות, במאמר שלפניכם

ג'קוזי

ג'קוזי

מערכות ג'קוזי הפכו לפופולאריות בפעם הראשונה כאשר הופיעו באתרי נופש כגון בתי מלון, בתי הארחה וכפרי נופש למיניהם. כך הם הגיעו לתודעת ההמונים. הם נודעו בתור בילוי שמציע פינוק מושלם להרגעת הגוף בתוך זרמי מים חזקים בבריכה קטנה, אשר השפיעו גם על רגיעת הנפש.

ג'קוזי

ג'קוזי

חישבו גם על ג'קוזי מפנק ומרגיע בתוך ההקשר הכולל של חופשה – זוהי הרי תוספת מושלמת ותואמת את כל המטרה בחופשה, להירגע מטרדות היומיום וליהנות מהזמן הרגוע.

מאתרי הנופש, גלשו מערכות הג'קוזי לעסקי הספא בישראל – שם הם פרחו לצד שירותים נלווים כגון עיסוי ורפואה משלימה לסוגיה.

השלב האחרון בינתיים באבולוציה של מערכות הג'קוזי בישראל היא פלישתם למרחב הפרטי והביתי, כאשר ירידת מחירים דרסטית הפכה את העניין מפינוק לעשירים בלבד, למשהו המצוי בהישג יד עממי של חלקים נרחבים בחברה הישראלית, עם מערכות ג'קוזי לגינה, המרפסת או הבית, בהתאמה אישית.

גקוזי

גקוזי

אז כן, ג'קוזי זה פינוק מבוקש. אבל האם ידעתם שיש למערכות ג'קוזי גם מעלות בריאותיות חשובות? אם לא ידעתם, הנה כמה מהחשובות שבהן:

ג'קוזי – בריא למערכת הדם

ג'קוזי זה בריא קודם כל למערכת הדם. מחקרים הוכיחו כי שהיה בג'קוזי תורמת להמרצת הזרימה של הדם בגוף, ובכך לשפר את כל מערכות הגוף הנתמכות על ידי מערכת הדם.

שהיה בג'קוזי בכל כמה שבועות לפחות גם מורידה את לחץ הדם, ומסייעת בכך לבעלי לחץ דם גבוה הפוגע כמובן בבריאות התקנית של האדם.

זרימה טובה יותר של הדם כמובן תורמת לתפקודים של כל הגוף, ובהם המוח והלב, כמו גם ממריצה את הדם לגפיים הנחשבות לאיברים הרחוקים ביותר מהלב, אליהם הדם "מתאמץ" כדי להגיע.

אמבטיית ג'קוזי

אמבטיית ג'קוזי

ג'קוזי – בריא לגוף ולנפש

כבר אמרנו קודם כי ג'קוזי ידוע כמרגיע ומפנק. מסתבר שהירגעות היא לא רק כיף, אלא גם מעלה בריאותית חשובה: היא משחררת הורמונים ואנדורפינים בגוף ובמוח המשפיעים לטובה על הבריאות הכללית של הגוף.

בכך שימוש בג'קוזי יכול לסייע לאנשים עם חרדה, פוסט טראומה ואחרים הסובלים מאורח חיים לחוץ, לשחרר את הלחצים ולהרגיע גם את הגוף וגם את הנפש, בהיבט הבריאותי ולא רק בתחושה הטובה.

נכון, מערכות ג'קוזי אינן קנייה של מה בכך, מדובר בהוצאה יחסית גבוהה. אולם אין ספק כי ג'קוזי הוא פתרון מושלם לפינוק ביתי או בחופשה – אבל הוא גם תורם לא מעט לבריאות הפיסית שלנו, ואת זה כבר אי אפשר לחשב בכסף…

ג'קוזי בריאותי

ג'קוזי בריאותי

הזמינו מסאג' עוד היום:
הדגמה תוכן הדגמה תוכןהדגמה תוכןהדגמה תוכןהדגמה דגמה תוכןהדגמה
צור קשר חייג עכשיו