מסיימים לבנות בית או טו טו? חייבים לעשות שיפוץ בבית? סתם בא לכם לעשות שינוי במראה הבית הקיים? מצוין! מראה הבית משפיע ישירות על התחושה והאווירה בזמן השהות בו, ואתם חייבים לחשוב טוב איך אתם רוצים שהבית שלכם ייראה. שיפוץ או עיצוב מחודש של בית או חלק ממנו מצריך לא מעט מחשבה מקדימה, אך אם תעשו זאת נכון התוצאה תהיה בשבילכם ולטובתכם. עיצוב מחודש או שיפוץ הבית הוא מונח הנוגע לכלל הבית, וחלק חשוב של הבית הוא חדר האמבטיה. הנה קצת מידע על מקלחונים, הסוגים, ומה חשוב לדעת.

היתרון בפינתי.

ראשית, מקלחונים ניתן למקם במקומות שונים בחדר האמבטיה, בפינה, בחזית או במרכז החלל. היתרון במקלחון הממוקם בפינת חדר האמבטיה הוא שהוא תופס פחות מקום בחלל והוא מיועד הן לחללים גדולים אך בעיקר לחללים קטנים יחסית שחשוב לחשוב על ניצול של כל מטר בהם. מקלחון פינתי יהיה מורכב משתי דפנות שהן בעצם הקירות, ועוד שתי דפנות שהן המקלחון עצמו כך ש"נחסוך" שתי דפנות, מה שמתבטא בלא מעט מקום. אם חושבים על מקלחון לא פינתי אז אולי כדאי כבר לשקול אמבטיה, מכיוון שהמקלחון במקרה זה מאבד את יתרונו המרכזי

הדלתות

עוד מרכיב חשוב בבחירת מקלחונים לבתי מגורים הוא הדלתות. גם כאן הפונקציה של המקום שהם תופסים בחלל הוא החשוב ביותר, והאפשרויות הן דלתות נפתחות או הזזה. דלתות הזזה חוסכות כמובן לא מעט מקום, לעומת דלתות נפתחות שעלולות להיות מאוד לא נוחות, שוב, הכול בהתאם לגודל החלל של חדר האמבטיה.

מקלחון מעוצב

מעבר לגודל המקלחון ולסוג הדלתות שבהן משתמשים, לעיצוב יש משמעות רבה. רוב המקלחונים הינם מפלסטיק או מזכוכית, וגם מאלו יש סוגים שונים, בעוביים שונים וכמובן עם עיטורים ועיצובים שונים. הכל בסופו של דבר הוא פונקציה של טעם וכמובן של מחיר, אך חשוב לזכור שמקלחונים הם לא משהו שמחליפים בתדירות גבוהה והם אמורים להישאר איתנו כמה שנים טובות, ולכן לעיתים כדאי לשלם מעט יותר בשביל לקבל מוצר איכותי יותר ולטעמינו כמובן שיישאר איתנו לאורך זמן.