יש לכם ג'קוזי מותקן בחלל הבית או החצר? תצטרכו לשקול לרכוש אביזרים נלווים אשר חלקם נובעים מבטיחות והיתר – מסניטציה ושמירה על ההיגיינה. ג'קוזי הוא התקן רחצה קטן עם מים עומדים, וזה אומר שהם מרוכזים יותר, ועל כן מסוכנים יותר כשהם מזוהמים. לשם השוואה, רמת הסיכון של ג'קוזי לאחר ששני מתרחצים השתמשו בו שקולה לרמת הסיכון של בריכת שחייה במועדון ספורט בה התרחצו 150 מבלים שונים. להלן אביזרי הג'קוזי שיאבטחו אתכם הן בשעת הרחצה והן מטעמי שמירת הניקיון באזור.

משאבה טבולה לניקוז

מוצר חובה לכל מי שיש לו ג'קוזי, למעט אם הותקנה משאבה כזו בחדר בקרה מסודר על ידי המתקין שלכם. בדרך כלל, אם נרכש רק ג'קוזי, ללא בריכות שחיה נלוות, לא יתקינו לכם חדר בקרה כזה ואז הניקוז – עליכם אבל אל דאגה: משאבה טבולה לניקוז היא משאבה ידנית המסוגלת בזמן קצר לרוקן את מי הג'קוזי שלכם. ריקון המים חשוב מכמה סיבות:

1. שמירה על הג'קוזי בחורף (אם הוא נמצא בחצר. בבית זה לא רלוונטי מהי עונת השנה הנוכחית).

2. ניקוז תקופתי לשם ניקוי הדפנות הפנימיות של הג'קוזי מחומציות. לשם ניקוי שכזה יש להשתמש בחומרים כמו Ph minus, ו- Ph plus.

3. החלפת מים בתדירות קבועה, מתוקף היותם צוברי זיהום כפונקציה של זמן בשל היותם מים עומדים.

שואב עלים

במידה והג'קוזי שלכם ממוקם בחצר בסמוך לעץ הוא עלול לספוג עלווה בסתיו כשיש נשירה. שואב עליו ייחודי המיועד לעבודה בג'קוזי שואב בקלות את העלים שפלשו לג'קוזי ומאפשר חזרה לשגרה. כולל רשת לאיסוף הלכלוך, מבנה עמיד לכימיקלים והתקן תלייה על הקיר.

מעקה לג'קוזי

מעקה עזר לאחיזה בזמן שהותכם בג'קוזי. המעקה יכול להיות מוצמד לג'קוזי בכוחות עצמכם ללא צורך בהתקנה מקצועית. על המעקה בצד של המים ניתן למצוא שני התקנים לכוסות לבילוי בזמן אמת.

מדרגות עזר לעלייה לג'קוזי

גרם של שתי מדרגות פלסטיק המשמש להגעה לג'קוזי בצורה נוחה. גם זה משמש אוכלוסייה מוגבלת, אך לצד זאת, גם משתמשים קבועים בג'קוזי מעדיפים כלי נגישות קל יחסית שיקל עליהם את הגישה להתקן הרחצה היוקרתי.